Komunikaty duszpasterskie - 17.11.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 17.11.2019 r.

 1. Dzisiaj III niedziela listopada przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Ż.R.; a po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z młodzieżą kl. VII i VIII w ramach przygotowania do s. bierzmowania; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Z racji Dnia Ubogich w kościołach zbiórka ofiar do puszek wspierająca prowadzone akcje przez Caritas.

 1. Jutro o godz. 19.00 spotkanie z młodzieżą, która w tym roku szkolnym ma przyjąć bierzmowanie. Prosimy młodzież o obecność.

 1. W tym tygodniu: jutro wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny; w środę – św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek Ofiarowania NMP; w piątek – św. Cecylii.

 1. Przyszła Niedziela /24 XI/ będzie ostatnią Niedzielą roku kościelnego; po Mszy św. o godz. 12.30 krótkie nabożeństwo: recytowana Litania do Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Najśw. Sercu Jezusowemu. Taca będzie przeznaczona na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę oraz indywidualne na prowadzone prace przy elewacji ścian kościoła – Bóg zapłać.

 1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na Kościół Prześladowany /858 zł wpłacone/.

 1. W związku ze Światowym Dniem Ubogich Caritas Łódzka przygotowała i przekazała każdej parafii „Torbę Charytatywną”. Torby te wyłożone są ławkach

pod chórem, można je jeszcze wziąć, napełnić artykułami spożywczymi lub chemicznymi i zwrócić do parafii /do zakrystii lub kancelarii/. Przekazanymi artykułami wesprzemy ubogie rodziny przed Bożym Narodzeniem. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Dziękujemy za torby z artykułami, które już wróciły.

 1. Polecamy aktualną prasę katolicką. Dziś dominują artykuły dotyczące życia, potrzeb i problemów ludzi starszych i ubogich; ponadto ciekawe rozmowy, reportaże, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji. Do nabycia także „Gość Niedzielny”; mały „Gość…” dla dzieci.

 1. Są wolne intencje mszalne: w poniedziałek o godz. 8.00 i w piątek o godz. 18.00 – można zgłosić swoje intencje.

 1. Dotarły na Parafii ulotki informujące o bezpłatnych warsztatach dla osób powyżej 50 roku życia dotyczących kursów obsługi komputerów, Internetu, Facebooka, zdrowego odżywiania. Kursy są dofinansowane z Unii Europejskiej, uczestnicy kursu otrzymają bezpłatnie tablet. Bliższe informacje u księży.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Buczyński l.89; Irena Brych l.98; Stanisław Naumiak l.82; Zdzisław Prośniak l.88; Mirosław Tomczak l.80; Zbigniew Gorzelak l.53 ; Bogdan Bracha l.66 i Wacława Mużdżak l.90.

Wieczny odpoczynek…/