Komunikaty duszpasterskie - 24.11.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.11.2019 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela listopada i ostatnia Niedziela Roku Kościelnego przeżywana jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 krótkie nabożeństwo: recytowana Litania do Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najśw. Sercu Jezusowemu; za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Od 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu: w czwartek wieczorem Msza św. i spotkanie z grupą O. Pio; w piątek – ostatni piątek m-ca – wieczorna Msza św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach i duszę w czyśćcu oraz wspólna Koronka; w sobotę święto św. Andrzeja, apostoła.

  1. Przyszła Niedziela będzie I Niedzielą Adwentu. Na Mszy św. o 12.30 poświęcone będą opłatki na wigilijny stół, będzie można je nabywać w kancelarii lub w kościele przez cały Adwent.; do nabycia będą też tradycyjnie świece adwentowe w ramach akcji Caritas.

  1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na wsparcie ludzi ubogich /588 zł wpłacone/. Dziękujemy za torby charytatywne, które z różnymi artykułami, wróciły już do parafii dla ubogich rodzin.

  1. Polecamy aktualną prasę katolicką. W tyg. „N” m.in. próba odpowiedzi na pytanie: czy „Kościół jest nam potrzebny”; o roli świeckich w Kościele; zapowiedź kolejnej Papieskiej Pielgrzymki do Tajlandii i Japonii; ponadto ciekawe rozmowy, reportaże, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji. Do nabycia także „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; mały „Gość…” dla dzieci.

  1. Zaczęliśmy dogrzewanie kościoła, stąd uprzejma prośba, aby zamykać drzwi i zwracać uwagę jeśli będą otwarte. Umiejmy docenić komfort uczestniczenia w nabożeństwach w ciepłym kościele i szanujmy wydawane na ten cel nasze wspólne środki materialne.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Różański l.69; Michał Kaszewiak l.85; Daniela Franczak l.95; Halina Bystra l.88; Zdzisław Karlikowski l.90 i Lucyna Leśniak l.90. Wieczny odpoczynek...