Komunikaty duszpasterskie - 1.12.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 1.12.2019 r.

 1. Dzisiaj I niedziela grudnia, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Mottem tegorocznego roku kościelnego będą słowa: „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. Nowy rok liturgiczny rozpoczyna się ADWENTEM. Jest to czas przygotowania duchowego do przeżywania pamiątki historycznego Bożego Narodzenia i przygotowania na powtórne przyjście Pana na końcu czasów. Na Mszy św. o 12.30 poświęcenie opłatków; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. Poświęcone opłatki będą do nabycia w kancelarii; w zakrystii i przy prasie katolickiej. Dobrowolne ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na pokrycie kończących się prac odnowienia elewacji k-ła. Caritas zachęca także do włączenia się w doroczną akcję nabywania świec adwentowych na stół wigilijny, z której dochód ma wspomóc ubogie rodziny, które wspiera Caritas.

 1. Roraty w naszym kościele będą codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00; Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dzieci za udział w nich otrzymywać będą elementy adwentowej wyklejanki.

 1. W tym tygodniu: w środę wieczorem spotkanie z grupą Obrońców Życia; ponadto I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające do Serca P.J.; w sobotę – do Niepokalanego Serca NMP. Do chorych księża udadzą się w piątek od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać też chorych w ramach przygotowania do świąt.

 1. W przyszłą niedzielę poświęcenie dzieciom medalików i łańcuszków jako pamiątki komunijnej – zakupują je indywidualnie rodzice. Po Mszy św. o 11.00 krótkie spotkanie formacyjne dla rodziców w Domu Katechetycznym. Również w przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30 gościć będziemy 4 osobowy zespół śpiewaczy z Ukrainy, który wykona utwory religijne i muzyki klasycznej.

 1. Dziękujemy za torby charytatywne, które z różnymi artykułami, wróciły już do parafii dla ubogich rodzin.

 1. W tym roku NIE będzie w naszej parafii Wigilii dla osób samotnych. Natomiast w kancelarii przyjmujemy zgłoszenia rodzin ubogich naszej parafii na paczki z artykułami spożywczymi. Paczki dla zgłoszonych rodzin będą wydawane przed świętami w środę 18 XII w godz. 10 – 14.

 1. Adwentowe Rekolekcje rozpoczną się tuż przed świętami: w sobotę 21 XII o godz. 18.00 i zakończą w poniedziałek 23 XII wieczorem. Poprowadzi je O. Stanisław Piętka, franciszkanin z Niepokalanowa, krajowy opiekun Rycerstwa Niepokalanej i Żywej Róży.

 1. Od jutra można będzie w kancelarii rezerwować intencje mszalne na miesiąc MAJ.

 1. Polecamy aktualną prasę katolicką. W tyg. „N” m.in. artykuły jak przeżywać Adwent; relacja z Papieskiej Pielgrzymki do Tajlandii i Japonii; artykuł o naszej parafialnej Pielgrzymce do Ziemi Świętej; ponadto ciekawe rozmowy, reportaże, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji. Do nabycia także „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; mały „Gość…” dla dzieci; „Przewodnik Katolicki” i inne.

 1. Zaczęliśmy dogrzewanie kościoła, stąd ponawiamy prośbę, aby zamykać drzwi i zwracać uwagę jeśli będą otwarte. Umiejmy docenić komfort uczestniczenia w nabożeństwach w ciepłym kościele i szanujmy wydawane na ten cel nasze wspólne środki materialne. Ofiary z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczone będą na pokrycie kosztów zimowego ogrzewania kościoła.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Pisarek l.84; Paweł Szefer l.55; Stanisław Szewczyk l.70; Jadwiga Graczyk l.90; Genowefa Lipińska l.81 i Jacek Wojtczak l.54.

Wieczny odpoczynek…