Komunikaty duszpasterskie - 29.12.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.12.2019 r.

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela tego roku; od godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; o 19.00 Msza św.

  1. We wtorek 31 grudnia – ostatni dzień bieżącego roku. Zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę św. dziękczynną za wszelkie łaski otrzymane w tym roku; po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przeblagalne przed Najśw. Sakramentem. Kancelaria czynna w Sylwestra tylko przed południem.

  1. W środę zatem rozpoczniemy NOWY ROK 2020. Pierwszy dzień Nowego Roku to Święto świętej Bożej Rodzicielki Maryi – chrześcijanin ma obowiązek tego dnia uczestniczyć we Mszy św. W naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego.

  1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa przebłagalna w piątek po Mszy św. o godz. 8 i 18; w sobotę po Mszy św. o 8.00. Do chorych księża się udadzą w piątek od godz. 9.00. Spowiedź na Mszach św.

  1. Od czwartku w kancelarii można rezerwować intencje mszalne na miesiąc czerwiec Nowego Roku.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach na tacę o raz indywidualnie. Bóg zapłać.

  1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego /6 stycznia/ gościć będziemy w naszej parafii śpiewającą Rodzinę Kaczmarków. Jest to jedyna w Polsce rodzina wykonująca muzykę klasyczną – ale nie tylko. Okres Bożego Narodzenia to przede wszystkim wspólne kolędowanie. Zapraszamy zatem zarówno gości jak i wszystkich parafian na Mszę św. o 12.30 a następnie na koncert kolęd w wykonaniu wspomnianych artystów.

  1. Rozpoczęliśmy tradycyjną wizytę duszpasterską w rodzinach tzw. kolędę. Prosimy zatem o przygotowanie w domach kropidła, wodę święconą, mogą być na stole zapalone świece, krzyż, Pismo święte. Dzieci szkolne niech przygotują swoje zeszyty od religii. Pięknym świadectwem jest obecność i modlitwa wszystkich członków rodziny. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na uregulowanie ostatnich prac przy elewacji kościoła i odnowienie w przyszłym roku dzwonnicy. Przez okres kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 min. przed wieczorną Mszą św., nie będzie spotkań z grupami parafialnymi w ciągu tygodnia.

​​

W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Edward Cieślak l.69; Barbara Janiga-Sadowska l.70 i Tadeusz Osiński l.83. Wieczny odpoczynek…