Komunikaty duszpasterskie - 12.01.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.01.2020 r.

  1. Dzisiaj druga niedziela stycznia, przeżywana w liturgii Kościoła jako pamiątka chrztu P. Jezusa; od godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o 19.00 Msza św. Przed Mszą św. o 12.30 kolędy śpiewać będzie chór parafialny „DZWON”.

  1. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia; od jutra rozpocznie się tzw. okres zwykły, który trwać będzie do Środy Popielcowej. Śpiew kolęd i świąteczna dekoracja towarzyszyć nam będzie do 2 lutego .

  1. W przyszłą niedzielę gościć będzie w naszej Parafii ks. bp Kazimierz WIELIKOSIELEC, który jest biskupem na Białorusi i buduje Sanktuarium Maryjne w Homlu. Ks. biskup na Mszach św. głosić będzie kazania, przedstawi jak wygląda życie Kościoła Katolickiego na Białorusi; natomiast wierni wychodząc z kościoła będą mogli złożyć ofiarę na odbudowę kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP w Homlu, gdzie posługuje ks. bp. Kazimierz. Homl, to półmilionowe miasto, drugie co do wielkości na Białorusi, położone w północno-wschodniej jego części. Główna świątynia miasta powstała tam w 1818 roku; w roku 1939 została zamknięta, a w 1940 r. wysadzona w powietrze przez bolszewików. Dzisiaj w miejscu dawnej świątyni znajduje się centralny plac miasta – plac Lenina. Zbierane po Mszach św. przez ks. biskupa ofiary będą przeznaczone na odbudowę tej Maryjnej świątyni.

  1. Ze względu na rozpoczynające się ferie zimowe dzieci i młodzieży, nie będzie w tym miesiącu spotkań z młodzieżą w ramach przygotowania do s. bierzmowania.

  1. Rodzicom dzieci I-komunijnych przekazujemy informację, iż w niedzielę po feriach – 2 lutego będzie poświęcenie świec /kolejnej pamiątki komunijnej/;a po Mszy św. o 11.00 spotkanie w Sali Domu Katechetycznego.

  1. Przypominamy, iż można rezerwować intencje mszalne na miesiąc czerwiec. W tym tygodniu są wolne dwie intencje: w czw. i pt wieczorem.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary: kolędowe, składane na tacę i indywidualnie. Wykonawcy została przekazana ostatnia rata należności za prace przy k-le w kwocie 10 tys. zł. Tym samym wykonane prace zostały rozliczone i uregulowane; a Parafia nie ma już żadnych zaległości finansowych.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia aktualne numery „N”; tyg. „Idziemy”; „Przewodnika Katolickiego”; „Gościa Niedzielnego”; małego Gościa dla dzieci i inne tytuły. W dzisiejszych numerach bogaty wybór artykułów dotyczących s. chrztu, roli i odpowiedzialności rodziców i chrzestnych; ponadto liczne artykuły o tematyce religijnej, społecznej oraz rozmów z ciekawymi ludźmi. Przypominamy, iż cena „Niedzieli” to 6 zł; pozostałe tytuły bez zmiany ceny.

  1. Trwa tradycyjna kolęda. Dziękujemy za miłe przyjmowanie nas w rodzinach i za wszelkie ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na odnowienie elewacji dzwonnicy. Przez okres kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 min. przed wieczorną Mszą św.; nie będzie spotkań z grupami parafialnymi w ciągu tygodnia. W kolędzie pomaga nam dwóch O. Salezjanów z Lutomierska – prosimy także o ich życzliwe przyjmowanie w swoich rodzinach.

​​

Zmarli w ostatnich dniach: Zofia Majda l.86 i Krystyna Bryk l.67. Wieczny odpoczynek...