Komunikaty duszpasterskie - 26.01.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.01.2020 r.

  1. Dzisiaj czwarta - ostatnia niedziela stycznia; od godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. Tydzień, który rozpoczynamy dziś to ostatni tydzień stycznia. W piątek wieczorem zapraszamy na wspólną Mszę św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych, ofiarodawców i dusze w czyśćcu. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  1. W sobotę rozpoczniemy miesiąc LUTY. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP; możliwość spowiedzi na Mszach św.

  1. Natomiast w niedzielę – 2 lutego będziemy przeżywać w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego /tzw. święto M.B. Gromnicznej/. Na Mszach św. poświęcenie świec, także dzieciom /kolejnej pamiątki komunijnej/;a po Mszy św. o 11.00 spotkanie z rodzicami w Sali Domu Katechetycznego.

  1. Dziękujemy za ofiary: kolędowe, składane na tacę i indywidualnie – Bóg zapłać.

  1. W dniach 19 – 20 i 21 czerwca /piątek, sobota i niedziela/ chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową w Bieszczady. W programie pielgrzymki zwiedzanie zamku w Łańcucie; Komańczy – miejsca uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego; zwiedzanie ciekawych miejsc na trasie Pętli Bieszczadzkiej /Solina, Polańczyk/ oraz Sandomierza i Kazimierza nad Wisłą. Koszt pielgrzymki 420 zł. W tej cenie koszt autokaru; dwa noclegi w Domu Pielgrzyma; 2 obiadokolacje; 2 śniadania; obiad w drodze powrotnej; opłata przewodników i ubezpieczenie pielgrzymów. Zapisywać się można od jutra w kancelarii, przy zapisie wpłata zaliczki w kwocie 150 zł.

  1. Stowarzyszenie działające w ramach Pomocy Kościołowi na Misjach zachęca do włączenia się w akcję zbiórki elektroodpadów w parafiach. Akcja polega na tym, że do 20 lutego br. można obok pojemników na odzież ustawionych z boku kościoła od str. ul. Odyńca składać też zużyty lub niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny /komputery, monitory, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, pralki, lodówki, odkurzacze, mikrofalówki itp./ Odbiór złożonego sprzętu uzgodniony jest na 21 lutego. Stąd prośba, aby gromadzić te przedmioty do 20 lutego w wyznaczonym miejscu – obok pojemników na odzież.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia aktualne numery „N”; tyg. „Idziemy”; „Przewodnika Katolickiego”; „Gościa Niedzielnego”; małego Gościa dla dzieci i inne tytuły. W dzisiejszych numerach m.in. o rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz; o religijności Polaków; ponadto liczne artykuły o tematyce religijnej, społecznej oraz rozmów z ciekawymi ludźmi.

  1. Zbliża się do końca tegoroczna kolęda. Dziękujemy za miłe przyjmowanie nas w rodzinach i za wszelkie ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na odnowienie elewacji dzwonnicy. Przez okres kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 min. przed wieczorną Mszą św.; nie będzie spotkań z grupami parafialnymi w ciągu tygodnia. W kolędzie pomaga nam dwóch O. Salezjanów z Lutomierska – prosimy także o ich życzliwe przyjmowanie w swoich rodzinach.

​​

Zmarli w ostatnich dniach: Danuta Kosowska l.89; Anna Ludwiczak l.73 i Irena Kędziera l.82 Wieczny odpoczynek...