Komunikaty duszpasterskie - 16.02.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 16.02.2020 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela LUTEGO; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy „Ż.R.”; po Mszy św. o 9.30 – spotkanie z młodzieżą kl. VII i VII; o godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św. Na Mszach św. upoważnione osoby zbierają ofiary do puszek na rzecz podopiecznych „Hospicjum dla dzieci” przy ul. Łupkowej w Łodzi.

  1. W piątek przypada święto katedry św. Piotra; po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Zachęcamy także nowe osoby, które chciałyby dołączyć do tej organizacji katolickiej.

  1. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim osobom i grupom parafialnym za włączenie się w przygotowanie i przebieg wizytacji kanonicznej naszej parafii.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie.

  1. Do 20 lutego /do czwartku włącznie/ można składać na podwórzu plebanijnym /wejście przy kancelarii/ zużyty lub niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny jako Pomoc Kościołowi na Misjach. Zgodnie z ustalonym harmonogramem będzie on zabrany w piątek. Po tym terminie prosimy już nie przynosić zużytego sprzętu.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia aktualne numery „N”; tyg. „Idziemy”; „Przewodnika Katolickiego”; „Gościa Niedzielnego”; małego Gościa dla dzieci i inne tytuły. W dzisiejszej „N” m.in. jak po katolicki przeżywać karnawał; w „Idziemy” zachęta do włączenia się w Narodowa Pielgrzymkę do Rzymu z racji 100 rocznicy urodzin JPII; aktualności wydarzeń w naszej archidiecezji, ponadto liczne artykuły o tematyce religijnej, społecznej oraz rozmowy z ciekawymi ludźmi.

  1. W ostatnich dniach zmarli: śp. Mirosława Kopacka-Szczepaniak l.73; Halina Ciszewska l.84 i Janina Białecka l.72. Wieczny odpoczynek….