Komunikaty duszpasterskie - 26.04.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.04.2020 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna, ostatnia niedziela kwietnia. O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do Mszy św. o godz. 19.00. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele TYDZIEŃ BIBLIJNY – zachęta do rozważania Słowa Bożego.

 1. Jak wiemy obowiązują nowe zasady gromadzenia się wiernych w kościołach – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. W naszym kościele według tej zasady może jednocześnie uczestniczyć ok. 45-50 osób na Mszy św. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczek lub części odzieży. Z tego obowiązku zwolnieni są duchowni sprawujący kult religijny lub obrzędy religijne. Nie ma ograniczeń co do ilości osób na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą i noszenia maseczek. Zapraszamy zatem wiernych do udziału w Mszach św. i nabożeństwach z uwzględnieniem obowiązujących zarządzeń. W zakrystii mamy kilkanaście maseczek, gdyby ktoś potrzebował możemy ofiarować.

 1. W piątek rozpoczniemy nowy miesiąc – MAJ. Tradycyjnie przeżywamy ten miesiąc jako miesiąc Maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o 18-ej; w niedziele o 18.30.

 1. W tym tygodniu: I piątek m-ca, spowiedź rano na Mszach św.; po południu od godz. 17.30; nabożeństwo wynagradzające tylko po Mszy św. o godz. 8.00; do chorych księża udadzą się od godz. 9.00 – prosimy chorych o telefoniczne potwierdzanie wizyty księdza. W I sobotętakże możliwość spowiedzi na Mszach św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

 1. W piątek1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika, dzień wolny od pracy; porządek Mszy św.: godz. 7; 8 i 18.00 – zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo. Kancelaria 1 maja NIECZYNNA. Natomiast w sobotę będziemy w Kościele przeżywać liturgiczną Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski /3 V/. Niedziele okresu wielkanocnego nie przyjmują innych uroczystości, stąd jest ona przeniesiona na sobotę. Zapraszamy na Msze św. o 7; 8; 9.30 i 18 – wzywajmy wspólnie Maryję o błog. dla Ojczyzny i oddalenie epidemii.

 1. Kancelaria do odwołania czynna jest tylko po południu. Terminy intencji mszalnych można rezerwować telefonicznie. Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych wcześniej terminów i podawanie konkretnych intencji mszalnych. Są wolne intencje w tym tygodniu – można zgłosić swoją intencję. Msze św. są sprawowane codziennie o stałych godzinach: 7; 8 i 18; na Mszach św. możliwość spowiedzi.

 1. Zmieniony został termin bierzmowania młodzieży. Nowy termin bierzmowania to 6 czerwca /sobota/ godz. 18.00.

​​

 1. Odwołujemy planowaną na czerwiec pielgrzymkę w Bieszczady. Osoby, które wpłaciły zaliczkę mogą odzyskać wpłacone pieniążki w kancelarii /najlepiej na dyżurze ks. Proboszcza w czwartki/

 1. Dziękujemy za pamięć i troskę o funkcjonowanie parafii w tym trudnym czasie - za indywidualne ofiary składane w kancelarii, do puszek w kościele i przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać. Numer konta na stronie internetowej naszej Parafii.

 1. Polecamy prasę katolicką - tyg. „Niedziela” /6 zł/; „Idziemy” /5 zł/ „Gość Niedzielny”/6 zł/; Mały Gość dla dzieci /5zł/; i „Miłujcie się”. Dominuje głównie temat Tygodnia Biblijnego i spraw dotyczących wiary, życia Kościoła na tle panującej epidemii.

 1. Zmarli w tym tygodniu: śp. Alfreda Malinowska l.90; Leonard Kocięba l.82; Zbigniew Sobczak l.64; Bogdan Marczak l.65; Andrzej Kapuściński l.78; Teresa Chojak l.83; Tadeusz Tęcza l.62; Wiesława Szymczak l.53 i Dominika Just – dziecko 1 rok i 4 m-ce.