Komunikaty duszpasterskie - 31.05.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 31.05.2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha św. O godz. 18.30 ostatnie majowe nabożeństwo i modlitwy do Ducha świętego; o 19.00 Msza św. Dzisiejsza Uroczystość kończy w Kościele Okres Wielkanocny – tym samym czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 1. Zapraszamy zarówno dorosłych, młodzież oraz dzieci do uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Nie ma już ograniczeń co do ilości osób w kościele, podczas liturgii należy jednak używać maseczek na usta i nos oraz zachować odległości między sobą. Nie zostaje przedłużona dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. udzielona przez ks. Arcybiskupa. Mamy zatem obowiązek uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

 1. Jutro rozpoczynamy nowy miesiąc CZERWIEC. Ten miesiąc przeżywać będziemy w duchu czci i uwielbienia Najświętszego Serca P. Jezusa. Tzw. nabożeństwa czerwcowe codzienne po wieczornej Mszy św. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dzieciach – szczególnie chorych i pozbawionych rodzin.

 1. Jutro II dzień Zielonych Świąt – w Kościele święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 8.00 i 18.00.

 1. Jutro w kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie o godz. 18.00 ks. abp dokona aktu koronacji obrazu M.B. Śnieżnej.

 1. 2 czerwca przypada 13 rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Petruka. Jubilat będzie sprawował Mszę św. dziękczynną w środę o godz. 18.00.

 1. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – zachęcamy do przeżywaniu tych dni zgodnie z przesłaniem, jakie one niosą. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W I piątek spowiedź na Mszach św. i nabożeństwo wynagradzające Sercu P.J. po Mszy św. o 8.00; po południu spowiedź od godz. 17.00; do chorych księża się udadzą od godz. 9.00. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

 1. Od poniedziałku można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LISTOPAD. Po raz kolejny prosimy o podawanie intencji mszalnych na zarezerwowane terminy z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem. Wciąż są sytuacje, że zarezerwowane terminy nie są potwierdzane, a kiedy przyjmiemy nową intencję zgłaszają się osoby na zarezerwowany termin i pojawia niepotrzebny problem. Są wolne intencje Mszy św. jutro o godz. 7.00; w środę o 8.00; i w czwartek wieczorem – można zgłosić swoje intencje.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 !!! ks. bp Marek Marczak udzieli młodzieży s. bierzmowania. Ostatnia próba dla młodzieży w piątek o godz. 16. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w ramach spowiedzi I piątkowej od godz. 17.00.

 1. Zbliża się Boże Ciało. Informujemy, że procesja Eucharystyczna będzie wyjątkowo w tym roku na zewnątrz ale wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy na kościele: I przez młodzież i Domowy Kościół; II ołtarz przez R.N.; Ż.R.; Asystę i Caritas Parafialną; III przez Akcję Katolicką i Radę Parafialną; IV przez s. Honoratki. Informacje w sprawie przygotowania ołtarzy u księży.

 1. Osoby, które uczestniczyły w pierwszych spotkaniach w ramach Kursu Przedmałżeńskiego prosimy, aby zgłaszały się do kancelarii w poniedziałki po południu na dyżur ks. Krzysztofa Petruka. Przypominamy, że Kancelaria czynna tylko po południu.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii, w kościele i przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać. Numer konta na stronie internetowej naszej Parafii. Dziękujemy także paniom i panom za pomoc w sprzątaniu kościoła.

 1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. Prasa wyłożona jest na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa! Na ławkach pod chórem do pobrania gratis biuletyn o działalności CARITAS ŁÓDZKIEJ.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Regina LISIAK /s.Aniceta, Honoratka/ l.103; Krystyna WYRZYCHOWSKA l.73; Janisław ANTOSIEWICZ l.77 i Andrzej MYŚLIŃSKI l.65