Komunikaty duszpasterskie - 7.06.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.06.2020 r.

  1. Dzisiaj I niedziela czerwca, przeżywana w liturgii jak Niedziela Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 17.00 ks. bp Marek Marczak udzieli s. bierzmowania młodzieży naszej parafii. Nabożeństwo czerwcowe z recytowaną Litanią do Serca P. Jezusa będzie o 18.45 - przed wieczorną Mszą św. o 19.00.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia liturgiczne: jutro św. Jadwigi Królowej; w sobotę – św. Antoniego z Padwy.

  1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – zwana Bożym Ciałem. Uroczystość ta stanowi hołd wdzięczności za obecność Pana Jezusa pod postaciami Chleba i Wina. Chrześcijanin ma obowiązek tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 12.30 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy przygotowanych przez grupy parafialne wyjątkowo w tym roku na terenie przykościelnym. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów, asystę, chór i pozostałe grupy oraz wszystkich wiernych do licznego udziału w Mszach św. i procesji. W Boże Ciało nie będzie oddzielnego nabożeństwa czerwcowego wieczorem – Litanię do Serca P. Jezusa będziemy śpiewać podczas procesji.

  1. Od piątku rozpoczyna się tzw. Oktawa Bożego Ciała – 8 dni rozważania i wdzięczności P. Jezusowi za Jego obecność w Eucharystii. Codziennie wieczorem Msza św. z kazaniem Eucharystycznym.

  1. Nabożeństwa czerwcowe – codziennie po wieczornej Mszy św.

  1. W sobotę – 13 czerwca – przypada 33 rocznica wizyty św. JPII w naszym mieście. Z tej okazji – jak słyszeliśmy, ks. abp zaprasza do łódzkiej archikatedry w piątek wieczorem na godz. 18.00, gdzie będzie sprawowana uroczysta Msza św. podczas której przedstawiciele każdej Parafii otrzymają okolicznościową lampę oliwną. Prosilibyśmy osoby, które planują udział w tej Mszy św. o wcześniejszy kontakt z ks. Proboszczem. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00 - trwając na modlitwie będziemy oczekiwali na lampę oliwną z katedry. Natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy M.B. Śnieżnej do godz. 17.45 i możliwość adoracji przez cały dzień. O godz. 18.00 Uroczysta Msza św. a po Mszy nabożeństwo fatimskie-zakończenie adoracji o godz. 21.30 Apelem Jasnogórskim.

  1. W niedzielę za dwa tygodnie /21 czerwca/ przed rozpoczęciem wakacji będzie poświęcenie pojazdów. Już dziś zapraszamy kierowców i podróżujących do wspólnej modlitwy o bezpieczeństwo na drogach – poświęcenie pojazdów na każdej Mszy św.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych w m-cu LISTOPADZIE. W tym tygodniu są wolne intencje: w Boże Ciało o 8.00 i 19.00 oraz w sobotę o g. 8.00.

9. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. Dominują artykuły o Eucharystii. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Piotrowski l.72; Leonia Osińska l.90; Danuta Różańska l.61; Grażyna Ciara l.65; Janina Stasiak l.93 i Bartłomiej Rychter l.41 Wieczny odpoczynek....