Komunikaty duszpasterskie - 5.07.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.07.2020 r.

  1. Dzisiaj I niedziela lipca; od godz. 19.00 do 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; od dzisiejszej niedzieli przez wakacje wieczorna Msza św. o godz. 20.00.

  1. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: jutro św. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę – św. Jana z Dukli; w sobotę – św. Benedykta, patrona Europy.

  1. Zapraszamy w środy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątki na wspólną Koronkę po wieczornej Mszy św.

  1. Apelujemy o rozwagę na drogach, nad wodą i w innych miejscach wakacyjnego pobytu. Pamiętajmy o obowiązujących przepisach sanitarnych w związku z ciągle aktywnym korona wirusem. Okres wakacji i urlopów niech nie osłabi naszej relacji z Bogiem - pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c GRUDZIEŃ. Kancelaria przez wakacje będzie czynna tylko po południu /od godz. 16 do 17.45/

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek, w kancelarii oraz na konto Parafii – Bóg zapłać.

  1. Akcja Katolicka organizuje w najbliższą sobotę pielgrzymkę na Jasną Górę. Informacje i zapisy u p. Pogorzelskiego.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Przewodnik Katolicki” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W tyg. „N” m.in. jak ma się wiara do przesądów i zabobonów. Tyg. „Idziemy” m.in. wspomina kapłanów pomordowanych w obozach koncentracyjnych oraz ukazuje potęgę oddziaływania masonerii. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryka Papierz l.94; Dariusz Baryła l.51; Stanisław Chęcińska l.74; Krystyna Pacholarz l.77 i Krystyna Sikorska l.82 - wieczny odpoczynek….