Komunikaty duszpasterskie - 19.07.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 19.07.2020 r.

  1. Dzisiaj III niedziela lipca; przez okres wakacji wieczorna Msza św. w niedziele o godz. 20.00.

  1. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: w środę – św. Marii Magdaleny; w czwartek – św. Brygidy; w piątek – św. Kingi; w sobotę – św. Jakuba, apostoła.

  1. Zbliża się dzień naszego parafialnego odpustu – 6 sierpnia – będzie to w tym roku czwartek. Suma odpustowa będzie sprawowana wieczorem o godz. 18.00, a następnie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Już dzisiaj zarówno gości jak i parafian serdecznie zapraszamy.

  1. Apelujemy o rozwagę na drogach i odpowiedzialność podczas czasu wakacji i urlopów. Wszystkim przypominamy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.

  1. Kancelaria przez wakacje czynna jest tylko po południu /od godz. 16 do 17.45/

​​

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek, w kancelarii oraz na konto Parafii – Bóg zapłać.

  1. Nasza Archidiecezja przygotowuje się do Jubileuszu 100-lecia istnienia. W związku z tym 12 września /sobota/ organizowana jest autokarowa Jubileuszowa Archidiecezjalna Pielgrzymka do Gniezna. W programie powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski i Msza św. pod jego przewodnictwem; zwiedzanie Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wspólny obiad dla pielgrzymów. Ksiądz abp zachęca do włączenia się w tą pielgrzymkę. Osoby, które chciałyby jechać prosimy o zapisy w kancelarii do końca lipca, aby można było zamówić odpowiedni autokar; koszt i bliższe informacje o wyjeździe przekażemy w następne niedziele.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Przewodnik Katolicki” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W tyg. „N” m.in. „Czy wiara może uzdrowić relacje międzyludzkie?” W tyg. „Idziemy” m.in. o ostatnim miejscu odosobnienia Prymasa Wyszyńskiego w Komańczy i inne. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa Arciuch l.104; Łukasz Agaciak l.37; Zbigniew Leśnikowski l.77; Krystyna Joachimiak l.92 i Helena Maksymiak l.88 - wieczny odpoczynek….