Komunikaty duszpasterskie - 26.07.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.07.2020 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela lipca. Przypominamy, iż przez okres wakacji wieczorna Msza św. w niedziele o godz. 20.00.

  1. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: w środę – św. Marty; w piątek – św. Ignacego z Loyoli; w sobotę – św. Alfonsa Marii Liguoriego.

  1. W piątek – ostatni dzień i ostatni piątek miesiąca. Wieczorem modlimy się za zmarłych w tym miesiącu – zapraszamy szczególnie rodziny i bliskich zmarłych w ostatnich tygodniach.

  1. W sobotę zatem rozpoczniemy nowy miesiąc sierpień. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu M. B. Spowiedź na Mszach św.

  1. Zbliża się dzień naszego parafialnego odpustu – 6 sierpnia. W najbliższy piątek – po wieczornej Mszy św. przewidujemy sprzątanie kościoła na odpust. Prosimy zatem panie i panów o pomoc w tych pracach. Jak zwykle na odpust zgodnie z tradycją zostały zaproszone asysty z łódzkich parafii, które chcemy też zaprosić na symboliczną herbatkę. Dlatego prosimy panie o upieczenie ciast; a Caritas Parafialną i inne chętne do pomocy osoby prosimy o przygotowanie poczęstunku.

  1. Kancelaria przez wakacje czynna jest tylko po południu/od godz. 16 do 17.45/

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek, w kancelarii oraz na konto Parafii – Bóg zapłać.

  1. Nasza Archidiecezja przygotowuje się do Jubileuszu 100-lecia istnienia. W związku z tym 12 września /sobota/ organizowana jest autokarowa Jubileuszowa Archidiecezjalna Pielgrzymka do Gniezna. W programie powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski i Msza św. pod jego przewodnictwem; zwiedzanie Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wspólny obiad dla pielgrzymów. Ksiądz abp zachęca do włączenia się w tą pielgrzymkę. Osoby, które chciałyby jechać prosimy o zapisy w kancelarii do końca lipca, aby można było zamówić odpowiedni autokar; koszt i bliższe informacje o wyjeździe przekażemy w następne niedziele.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Przewodnik Katolicki” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W tyg. „N” m.in. o różnych formach uzależnienia człowieka. W tyg. „Idziemy” m.in. jak przyjmować Komunię św. – do ust czy na rękę. Znajdziemy tez artykuły o zmarłym ks. kard. Zenonie Grocholewskim i inne. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

  1. Solenizantkom i solenizantom ostatnich dni składamy najlepsze życzenia wszelkiego dobra i błog. Bożego na każdy dzień.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Kałwak l.70; Jan Macuga l.69; Henryk Siwocha l. 62; Helena Ciechomska l.92; Jerzy Kuśmirek l.71; Józef Szymański l.80 i Gabriela Malewska l.70 - wieczny odpoczynek…