Komunikaty duszpasterskie - 2.08.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 2.08.2020 r.

  1. Dzisiaj I niedziela sierpnia. Od godz. 19 do 20 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o godz. 20.00 wieczorna Msza św. Wychodząc z kościoła możemy włączyć się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów” wspierającą dzieci z rodzin ubogich. Ofiary składać możemy do puszki pod chórem.

  1. Miesiąc sierpień w polskiej tradycji przeżywamy jako miesiąc maryjnych uroczystości, pielgrzymek i miesiąc trzeźwości. O tak potrzebną trzeźwość i odpowiedzialność szczególnie proszą wiernych pasterza Kościoła w Polsce.

  1. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorek – św. Jana Marii Vianeya; w piątek – św. Dominika.

  1. W środę – 5 sierpnia – przypada wspomnienie M.B. Śnieżnej, która szczególnie w Rzymie czczona jest jako Ocalenie Ludu Rzymskiego. Wielokrotnie w historii ratowała rzymian od zagrożeń. W czasie panującej pandemii koronawirusa prośmy M.B. o ocalenie Polski i świata od tego zagrożenia.

  1. W czwartek – 6 sierpnia – w Kościele święto Przemienienia Pańskiego, w naszej parafii dzień odpustu. Od poniedziałku – przez 3 dni – po wieczornej Mszy św. modlitwy do Przemienionego Jezusa w ramach duchowego przygotowania do odpustu. Zapraszamy gości i parafian do udziału w Mszach św., które tego dnia będą o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i suma odpustowa o godz. 18.00 połączona z procesją wokół kościoła. Sumę odpustową sprawować będzie ks. kanonik Wiesław DURA – proboszcz emeryt par. św. Franciszka w Łodzi. Prosimy: asystę parafialną i inne osoby o udekorowanie terenu wokół kościoła i udział w procesji; panie o upieczenie ciast dla zaproszonych asyst; zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji; lektorów, ministrantów i wszystkich parafian.

  1. W piątek – przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach św.; nabożeństwa wynagradzające po Mszy św. o godz. 8 i 18-ej.

  1. Kancelaria przez wakacje czynna jest tylko po południu/od godz. 16 do 17.45/. W tym tygodniu są wolne intencje – także wieczorem – można skorzystać z okazji i zgłosić swoją int.

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na odpust oraz za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek, w kancelarii oraz na konto Parafii – Bóg zapłać.

  1. 12 września /sobota/ organizowana jest autokarowa Archidiecezjalna Pielgrzymka do Gniezna. W programie powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski i Msza św. pod jego przewodnictwem; zwiedzanie Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wspólny obiad dla pielgrzymów. Ksiądz abp zachęca do włączenia się w tą pielgrzymkę. Zapisało się już kilka osób, jeśli ktoś chciałby włączyć się w ten wyjazd prosimy o zgłoszenie do kancelarii.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W tyg. „N” m.in. kim są i co wiemy o Aniołach oraz o tegorocznym pielgrzymowaniu. W tyg. „Idziemy” m.in. pytania i odpowiedzi o wierze i inne. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa! Pod chórem na ławkach do pobrania gratis wyłożony jest „Aspekt Polski”

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz Kuchciak l.74 i Jan Fryś l.65 - wieczny odpoczynek….