Komunikaty duszpasterskie - 9.08.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.08.2020 r.

  1. Dzisiaj II niedziela sierpnia; o godz. 20.00 wieczorna Msza św.

  1. Za głosem pasterzy Kościoła zachęcamy, aby zgodnie z tradycją miesiąc sierpień przeżywać jako miesiąc trzeźwości i odpowiedzialności za Ojczyznę.

  1. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: jutro – św. Wawrzyńca; w piątek – św. Maksymiliana Kolbe.

  1. W czwartek – 13 sierpnia – zapraszamy na wieczorną Mszę św. i kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Swoim udziałem i modlitwą wypraszać będziemy pokój dla świata i Polski.

  1. W sobotę – 15 sierpnia – w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest dzień wolny od pracy, a chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć tego dnia we Mszy św. Będą one sprawowane w naszym kościele według porządku niedzielnego /6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 20/. Na każdej Mszy poświęcenie zbóż, owoców i warzyw. Dla nas – Polaków jest to data szczególna – 100 rocznica zwycięskiej bitwy Warszawskiej tzw. Cudu nad Wisłą i dzień Wojska Polskiego. Uczestnicząc w Eucharystii dziękujmy Bogu za tamte zwycięskie wydarzenia, polecajmy bohaterów tamtych dni na czele z bohaterskim ks. Ignacym Skorupką i wypraszajmy szczęśliwą przyszłość dla Polski.

  1. Kancelaria przez wakacje czynna jest tylko po południu/od godz. 16 do 17.45/. W tym tygodniu są wolne intencje – także wieczorem – można skorzystać z okazji i zgłosić swoją int. Można rezerwować terminy intencji na STYCZEŃ 2021 roku.

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na odpust oraz za wszelkie ofiary składane na tacę, do puszek, w kancelarii oraz na konto Parafii – Bóg zapłać. Dziękujemy Caritas Parafialnej i innym osobom za pomoc w przygotowaniach odpustowych i dekorację kwiatową k-ła. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary do puszek w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” dla ubogich dzieci. Zebrane ofiary – 285 zł wpłacone zostały na konto Caritas – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Jeszcze w tym tygodniu można się zapisywać na autokarową pielgrzymkę Archidiecezjalną do Gniezna – 12 września /sobota/. W programie powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski i Msza św. pod jego przewodnictwem; zwiedzanie Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wspólny obiad dla pielgrzymów. Ksiądz abp zachęca do włączenia się w tą pielgrzymkę. Zbiórka zapisanych osób przy kościele o godz. 6.30; wyjazd o 6.45; koszt wyjazdu – 45 zł.

  1. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków o ściśle przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W tyg. „N” m.in. o profanacji figury Chrystusa w Warszawie i inne ciekawe artykuły. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Franciszek Giemza l.82; Helena Jesionek l.87; Maria Canert l.65; Janina Byczkowska l.85; Feliksa Kubiak l.91 i Janina Olszycka l.86 - wieczny odpoczynek….