Komunikaty duszpasterskie - 16.08.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 16.08.2020 r.

  1. Dzisiaj III niedziela sierpnia; o godz. 20.00 wieczorna Msza św. Wychodząc z kościoła możemy włączyć się w akcję Caritasu wspierającą dotkniętych tragicznym wybuchem mieszkańców Bejrutu składając swoją ofiarę do puszek.

  1. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: jutro – św. Jacka, kapłana; w czwartek – św. Bernarda, opata; w piątek – św. Piusa X, papieża; w sobotę – NMP Królowej

  1. Zapraszamy w środę na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy; w piątek wieczorem na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  1. Kancelaria przez wakacje czynna jest tylko po południu/od godz. 16 do 17.45/. W tym tygodniu są wolne intencje – także wieczorem – można skorzystać z okazji i zgłosić swoją int. Można rezerwować terminy intencji na STYCZEŃ 2021 roku.

  1. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę Archidiecezjalną do Gniezna – 12 września /sobota/. W programie powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski i Msza św. pod jego przewodnictwem; zwiedzanie Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wspólny obiad dla pielgrzymów. Ksiądz abp zachęca do włączenia się w tą pielgrzymkę. Zbiórka zapisanych osób przy kościele o godz. 6.30; wyjazd o 6.45; koszt wyjazdu – 45 zł.

  1. W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje o ściśle przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza zakrywanie ust i nosa w publicznych pomieszczeniach zamkniętych - podczas nabożeństw.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W tyg. „N” m.in. o 100 rocznicy Cudu nad Wisłą i inne ciekawe artykuły. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leszek Cyrański l.91; Marian Cichoń l.87 i Jadwiga Kopeć l.88 - wieczny odpoczynek…