Komunikaty duszpasterskie - 23.08.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.08.2020 r.

  1. Dzisiaj IV niedziela sierpnia; o godz. 20.00 wieczorna Msza św. Jeszcze w przyszłą niedzielę będzie wieczorna Msza św. o godz. 20.00; od września wracamy do godz. 19.00.

  1. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: jutro – św. Bartłomieja, apostoła; w czwartek – św. Moniki; w piątek – św. Augustyna; w sobotę – męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  1. W środę – 26 sierpnia – przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zachęcamy wszystkich czcicieli Jasnogórskiej Królowej Polski do uczestniczenia w Mszach św., które będą sprawowane o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Polecać będziemy w modlitwach szczególnie naszą Ojczyznę i wszystkich pielgrzymów.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca – wieczorna Msza św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych i dusze w czyśćcu. Zapraszamy.

  1. W tym tygodniu jest wolna intencja w środę w Uroczystość M.B. Częstochowskiej o godz. 9.30 i wieczorem na Nowennie.

  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gniezna – 12 września – prosimy o wpłatę w kancelarii należności za ten wyjazd - 45 zł. Zbiórka zapisanych osób przy kościele o godz. 6.30; wyjazd o 6.45. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

  1. W ubiegłym tygodniu zbierany były ofiary do puszek jako pomoc poszkodowanym mieszkańcom Bejrutu. Zebrana w naszej parafii kwota 1. 278 zł została wpłacona na konto Caritas. Ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W „N” m.in. o polskim fenomenie pielgrzymowania do M. Bożej; kiedy nieważny jest chrzest; stanowisko lekarzy o Komunii św. na rękę i wiele innych. W tyg. „Idziemy” m.in. ciekawa rozmowa z kustoszem Jasnej Góry. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mirosław Janicki l.83; Janusz Armacki l.79; Andrzej Witczak l.74; Bolesław Figiel l.89; Jolanta Gradowska l.60; Alicja Malec l.84; Wanda Szymańska l.99 i Maria Pozwerowicz l.76 - wieczny odpoczynek...