Komunikaty duszpasterskie - 30.08.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 30.08.2020 r.

  1. Dzisiaj V ostatnia niedziela sierpnia i ostatnia niedziela wakacji. Dziś jeszcze wieczorna Msza św. o godz. 20.00; natomiast od przyszłej niedzieli o godz. 19.00.

  1. We wtorek rozpoczniemy nowy miesiąc – WRZESIEŃ. 1 września to data szczególna w historii naszej Ojczyzny – 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych w jej obronie.

  1. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. W związku z tym o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w int. dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich pracowników szkół. Zapraszamy. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę będzie w II niedzielę września /13 września/ na Mszy św. o godz. 11.00.

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek; I piątek i I sobotę miesiąca – nabożeństwa wynagradzające w I piątek po Mszy św. o godz. 8 i 18; w I sobotę po Mszy św. o godz. 8. Spowiedź na każdej Mszy św.; po południu w I piątek od godz. 17.30 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. Do chorych księża udadzą się od godz. 9.00 – można zgłaszać adresy chorych.

  1. W przyszłą niedzielę /6 IX/ na Mszy św. o godz. 9.30 podziękujemy za tegoroczne plony ziemi – parafialne dożynki. Zapraszamy do wspólnego podziękowania Bogu i ludziom za dary ziemi, z których wszyscy korzystamy, prosimy o przygotowanie symbolicznej procesji z darami.

  1. Od wtorku kancelaria czynna będzie zarówno przed południem /od godz. 9-11/; jak i po południu /godz. 16-17.45/. Także od wtorku można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc luty.

  1. Pragniemy podziękować za kwiaty ofiarowane M. Bożej w Jej Uroczystość 26 sierpnia oraz za ich ułożenie w wazonach – Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary składane na tacę, do puszek w kościele lub na konto parafii – Bóg zapłać.

  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gniezna – 12 września – prosimy o wpłatę w kancelarii należności za ten wyjazd - 45 zł. Zbiórka zapisanych osób przy kościele o godz. 6.30; wyjazd o 6.45. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Akcja Katolicka zaprasza na udział we pielgrzymce do Kalisza – 3 IX i do Torunia – 5 IX. Zgłoszenia do p. Pogorzelskiego.

  1. Środowa burza i gwałtowny wiatr przewrócił szklaną kapsułę i figurę Matki Bożej przed wejściem do k-ła. Kapsuła uległa częściowemu zniszczeniu, natomiast figura rozbita. Podjęliśmy już rozmowy ze ślusarzem, który obiecał zająć się tą sprawą.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny” i inne. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W „N” m.in. o trzech wielkich postaciach Kościoła i Solidarności; o wydarzeniach na Białorusi i wiele innych; w środku specjalny dodatek o Cudzie nad Wisłą. W tyg. „Idziemy” m.in. ciekawa rozmowa o powrocie dzieci do szkół w czasie pandemii. Prasa na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Antosik l.77; Andrzej Stańczyk l.70 i Dorota Salska l.59 - wieczny odpoczynek…..