Komunikaty duszpasterskie - 20.09.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 20.09.2020 r.

 1. Dzisiaj III niedziela września; po Mszy św. o godz. 8.00 w Domu Katechetycznym spotkanie grupy „Ż. R.”; na Mszy św. o godz. 11.00 – dzieci ze szkoły „190” przystąpią do I Komunii św.; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe w int. o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie i na świecie; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Dzieci I-komunijne wraz z rodzicami bliskimi zapraszamy na tzw. Biały Tydzień na godz. 18. Dzisiaj w naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej – ofiary zbierane są do puszek przy wyjściu z kościoła.

 1. Jutro przypada w Kościele święto św. Mateusza, apostoła; w środę – wspomnienie św. O. Pio, kapłana.

 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. w Domu Katechetycznym spotkanie grupy O. Pio.

 1. W piątek – ostatni piątek m-ca – wieczorem modlić się będziemy za zmarłych w tym m-cu; ofiarodawców, polecanych w wypominkach, z grup parafialnych i dusze w czyśćcu.

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie I Komunia św. II grupy dzieci, ze szkoły „38” i „194”. W związku z tym i z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby tą Mszę św. udostępnić tylko dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom. Parafian prosimy o uczestniczenie w Mszach św. o innej godzinie.

 1. Dzieci z II grupy komunijnej będą miały próby w kościele: we wtorek o godz. 16.30 i czwartek o 16.30; natomiast w sobotę o godz. 9.30 rozpocznie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych i innych osób.

 1. Przypominamy rodzicom, dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym o obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach św. z zachowaniem obowiązujących wytycznych służb sanitarnych m.in. noszenia maseczek na ustach oraz dezynfekcji dłoni. Szczególnie prosimy o udział w Mszach św. dzieci i młodzieży.

 1. W kancelaria można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc luty. Przyjmujemy też rezerwacje na Msze św. gregoriańskie.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, do puszek w kościele lub na konto parafii, a także za ofiary złożone w ostatnich dniach na zakup nowej figury M. Bożej – Bóg zapłać. Nowa figura M. Bożej została już zakupiona i ustawiona na razie w kościele przy bocznym ołtarzu. Naprawiana i odnawiana jest kapsuła osłaniająca figurę. Uroczyste poświęcenie nowej figury przewidujemy podczas ostatniego w tym roku nabożeństwa fatimskiego czyli 13 października. Rodzicom dzieci dziękujemy za sprzątnięcie kościoła; dekorację kwiatową i za dar ołtarza jakim jest komplet obrusów na ołtarze – Bóg zapłać.

 1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Dość dla dzieci” i inne tytuły. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W „N” m.in. artykuł podejmujący temat dlaczego świat nienawidzi chrześcijan; w dodatku łódzkim relacja z pielgrzymki do Gniezna. W tyg. „Idziemy” m.in. o niepokojących wydarzeniach jakie mają miejsce na wschodzie i na Białorusi. Do nabycia także Kalendarze Misyjne po 10 zł. Prasa i Kalendarze wyłożone są na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa!

 1. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia…

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kolczyński l.84; Sławomir Śliwański l.89; Janina Grzeszczyszyn l.95 i Genowefa Sowińska-Kamińska l.92 - wieczny odpoczynek…