Komunikaty duszpasterskie - 27.09.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 27.09.2020 r.

 1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela września; na Mszy św. o godz. 11.00 – dzieci ze szkoły „38” i „194” przystąpią do I Komunii św.; o godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Dzieci I-komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na tzw. Biały Tydzień na godz. 18.

 1. Tradycyjnie już 28 września odbędzie się akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia”. O godz. 15 przed kościołem spotkamy się na wspólnej Koronce do Bożego Miłosierdzia – serdecznie zapraszamy.

 1. Jutro przypada w Kościele wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek – święto – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima; w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek – św. Aniołów Stróżów.

 1. W środę zakończymy m-c wrzesień; w czwartek rozpoczniemy m-c PAŹDZIERNIK, który w tradycji Kościoła przeżywamy jako miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich – a szczególnie dzieci I-komunijne z rodzicami i młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania. Nabożeństwa różańcowe codziennie po wieczornej mszy św.

 1. W tym tygodniu także I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – nabożeństwa wynagradzające po Mszy św. o godz. 8.oo. Spowiedź na Mszach św.; w I piątek od godz. 17.30; do chorych księża udadzą się od godz. 9.00 – chorych można zgłaszać do kancelarii lub zakrystii.

 1. Od czwartku można w kancelarii rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc marzec. Przyjmujemy też rezerwację na Msze św. „gregorianki”.

 1. W przyszłą niedzielę: po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie młodzieży kl. VII i ich rodziców dotyczące przygotowania do s. bierzmowania. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. - będziemy wraz z nimi i rodzicami dziękować za to ważne wydarzenie w ich życiu. Spowiedź dla tych dzieci w I piątek od godz. 17.30. Także na tej Mszy św. będzie poświęcenie różańców dzieciom, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. – różańce zakupują indywidualnie rodzice.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, do puszek w kościele lub na konto parafii, a także za ofiary złożone w ostatnich dniach na nową figurę M. Bożej – Bóg zapłać. Nowa figura M. Bożej ustawiona jest tymczasowo w kościele na bocznym ołtarzu. Uroczyste poświęcenie nowej figury przewidujemy podczas ostatniego w tym roku nabożeństwa fatimskiego czyli 13 października.

 1. Rodzicom dzieci dziękujemy za sprzątnięcie kościoła; dekorację kwiatową i za dar ołtarza jakim jest komplet obrusów na ołtarze – Bóg zapłać.

 1. Dochodzą nas niepokojące wiadomości, iż dzieci i młodzież wypisują się z lekcji religii. Zwracamy się szczególnie do rodziców dzieci i młodzieży o większą refleksję i dojrzałość w tej kwestii i bardziej odpowiedzialne zachowanie.

 1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Dość dla dzieci” i inne tytuły. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W „N” m.in. artykuły o nowych cudach za wstawiennictwem O. Pio; artykuł „Pora wracać do kościoła” – uświadamiający, że żadna transmisja nie zastąpi osobistego kontaktu z Bogiem na Eucharystii. W tyg. „Idziemy” m.in. kim są i jaką rolę mają do spełnienia Aniołowie. Do nabycia także Kalendarze Misyjne po 10 zł. Prasa i Kalendarze wyłożone są na stoliku przed ławkami – obowiązuje samoobsługa! W zakrystii jest do odbioru prasa dla osób z grupy O. Pio.

 1. Szpital O. Bonifratrów w Łodzi zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania wczesnego wykrywania raka jelita grubego, realizowane w ramach programu Ministerstwa Zdrowia. Informacje na ten temat w gablotach - w kruchcie i na zewnątrz kościoła oraz w kancelarii.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Kaliniczenko l.88; Czesława Nowaczyńska l.78 i Sławomir Zarzycki l.68 - wieczny odpoczynek…..