Komunikaty duszpasterskie - 4.10.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 4.10.2020 r.

 1. Dzisiaj I niedziela października; po Mszy św. godz. 9.30 będzie spotkanie młodzieży kl. VII i ich rodziców dotyczące przygotowania do s. bierzmowania. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Poświęcimy także różańce jako pamiątkę I-komunijną dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. O godz. 18.15 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św.

 1. Jutro o godz. 19.00 w kościele będzie spotkanie rodziców dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. Prosimy rodziców o obecność, ale bez dzieci.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec w dni powszednie po wieczornej Mszy św./ok.18.30/; we wtorki i czwartki także po wieczornej Mszy św. dla dzieci; dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałki i piątki; w niedziele o 18.15.

 1. W tym tygodniu przypada w Kościele: jutro wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy (w Łodzi obchodzimy uroczystość – głównej patronki miasta); w środę – NMP Różańcowej.

 1. W sobotę organizowana jest tradycyjna pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium M.B. w Łasku. Zachęcamy osoby do tego wyjazdu i zgłoszenia do środy.

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy tzw. Niedzielę Papieską upamiętniającą wybór na papieża Karola Wojtyłę. W kościołach zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 1. Można w kancelarii rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc marzec. Przyjmujemy też rezerwację na Msze św. „gregorianki”.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, w kancelarii lub na konto parafii, a także za ofiary złożone w ostatnich dniach na nową figurę M. Bożej – Bóg zapłać. Uroczyste poświęcenie nowej figury przewidujemy podczas nabożeństwa fatimskiego 13 października.

 1. Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I-komunii dziękujemy raz jeszcze za dar ołtarza jakim jest komplet obrusów na ołtarze – Bóg zapłać.

 1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Dość dla dzieci” i inne tytuły. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W „N” m.in. artykuł jak wygląda sytuacja chrześcijan i Kościoła na zachodzie Europy; zachęta do modlitwy różańcowej; o wizycie Prezydenta w Watykanie; w dodatku łódzkim o wydarzeniach Jubileuszu 100- lecia diecezji łódzkiej. W tyg. „Idziemy” m.in. ciekawa rozmowa z ks. biskupem z Włocławka - jak Polacy przeżywają wiarę w dobie pandemii oraz o kryzysie powołań i co ma na to wpływ. Prasa i Kalendarze Misyjne wyłożone są na stoliku przed bocznym ołtarzem Serca P.J. – obowiązuje samoobsługa!
 2. Zbliża się miesiąc LISTOPAD - miesiąc pamięci i modlitwy za zmarłych. Jedną z form tej modlitwy są tzw. WYPOMINKI. Można zgłaszać zmarłych w zakrystii lub kancelarii. Modlitwy za zmarłych będą w takiej formie jak dotychczas.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marianna Ostrowska l.89; Genowefa Kukulska l.91; Grażyna Gawron l.71 i Wacław Bolimowski l.74 - wieczny odpoczynek…..