Komunikaty duszpasterskie - 25.10.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25.10.2020 r.

  1. Dziś IV ostatnia niedziela października; o godz. 18.15 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św.

  1. W środę przypada w Kościele święto – św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  1. W piątek ostatni piątek października – wieczorem Msza św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, z grup parafialnych, ofiarodawców i dusze w czyśćcu; po Mszy św. różaniec za zmarłych.

  1. W tym tygodniu ostatnie już nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszy św.; we wtorki i czwartki dla dzieci; w poniedziałki i piątki dla młodzieży. Młodzież kl. VII może w zakrystii nabywać indeksy na 3-letni cykl przygotowania – cena indeksu 6 zł.

  1. Za tydzień w niedzielę 1 Listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień radości Kościoła z wszystkimi, którzy cieszą się oglądaniem Boga w niebie. Chrześcijanin ma obowiązek tego dnia uczestniczyć we Mszy św. w kościele lub - ze względu na sytuację - za pośrednictwem mediów. Zachowajmy też roztropność w nawiedzaniu cmentarzy. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.

  1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka ofiar do puszek na Misje. W naszej parafii zebrana została kwota 377 zł i przekazania do Kurii. Dziękujemy także za ofiary składane na tacę, w kancelarii i przesyłane na konto Parafii. Bóg zapłać.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc marzec. Można też zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki. Modlitwy za zmarłych będą w takiej formie jak dotychczas.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Dość dla dzieci” i inne tytuły. Jak zawsze liczne artykuły podejmujące najważniejsze i bieżące sprawy Kościoła i naszej Ojczyzny. W tyg. „N” m.in. gdzie szukać pomocy medycznej w czasie pandemii; czym są odpusty i jak zyskać odpust i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. o bogactwie różańca - nowych ruchach o duchowości różańca; rozmowa z lekarzem na temat pandemii. Prasa wyłożona na stoliku przed bocznym ołtarzem Serca P.J. – obowiązuje samoobsługa! Pod chórem gratis „Aspekt Polski”.

  1. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym ponownie prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad. Przypominamy o dezynfekcji rąk oraz zakładaniu maseczek na usta i nos także podczas nabożeństw. Pamiętajmy o osobach samotnych i starszych w naszym sąsiedztwie, służąc im pomocą i wsparciem w tej sytuacji. Obowiązujące przepisy sanitarne ograniczają ilość gromadzących się osób na nabożeństwach /1 osoba na 7 m2/. Wielkość naszego kościoła pozwala na uczestniczenie jednorazowo ok. 120 osób. Ks. abp udzielił też dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. szczególnie dla osób starszych i o podwyższonym ryzyku zarażenia do 15 XI, zachęcając do codziennej, rodzinnej modlitwy oraz korzystania z transmisji radiowych lub telewizyjnych. W związku z sytuacją epidemiologiczną od jutra do odwołania KANCELARIA będzie czynna tylko po południu /godz. 16-17.45/.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Anna Pałaczewska l.85; Bolesław Arendarski l.87; Bogusław Świtalski l.63; Zofia Białkowska l.83; Marianna Zajączkowska l.69; Marek Micielski l.65; Barbara Biniecka l.68 i Tadeusz Kaczmarski l.85 - wieczny odpoczynek…..