Komunikaty duszpasterskie - 29.11.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.11.2020 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”. Dzisiejsza niedziela to I niedziela Adwentu. Adwent to czas przygotowania duchowego do przeżycia pamiątki Narodzenia Jezusa, ale także przygotowania na ostateczne przyjście Pana na końcu czasów. Od godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

  1. W Adwencie zapraszamy na tradycyjne RORATY – Msze św. poranne, by wraz z Maryją i całym Kościołem trwać na modlitwie oczekując na narodzenie zapowiedzianego Zbawiciela świata. RORATY w naszym kościele codziennie /oprócz niedziel/ o godz. 7.00; natomiast we wtorki i czwartki wieczorem o godz. 18.00 dodatkowe dla dzieci. Na Roraty możemy przynosić świece /tzw. Roratki/ lub lampiony.

  1. Jutro w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja, apostoła; w środę – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana; w czwartek – św. Franciszka Ksawerego.

  1. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – przeżyjmy te dni w duchu dziękczynienia za s. kapłaństwa i Eucharystii oraz wynagrodzenia za grzechy. Okazja do spowiedzi jak zawsze na Mszach św. oraz w I pt od godz. 17.30. Nabożeństwa wynagradzające w I pt. po Mszy św. o godz. 8 i 18; w I sobotę – po godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych i potwierdzanie wizyt u wcześniej zgłoszonych osób – księża udadzą się do chorych w I pt. od godz. 9.00.

  1. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na wigilijne stoły. Opłatki można nabywać w zakrystii; wychodząc z kościoła pod chórem lub w kancelarii. Osoby starsze mogą poprosić sąsiadów o ich nabycie lub zadzwonić do kancelarii w godz. popołudniowych. Jak co roku Caritas zachęca też do nabywania świec adwentowych na stół wigilijny. Dochód z ich nabywania będzie wsparciem dla rodzin ubogich i działalności Caritas. Można jeszcze pobrać z ławek pod chórem Torby Miłosierdzia, zapełnić je artykułami spożywczymi i zrobić prezent na święta ubogim rodzinom.

  1. Mimo sytuacji spowodowanej pandemią ks. abp prosi, aby w parafiach zorganizować Rekolekcje Adwentowe oraz umożliwić wiernym skorzystanie z sakramentu pokuty. Przewidujemy Rekolekcje od III niedzieli Adwentu tj. od 13 do 15 grudnia. Co do spowiedzi prosimy o wcześniejsze korzystanie– nie przed samymi świętami; spowiadamy na każdej Mszy.

  1. Apelujemy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z zagrożeniem korona wirusem - prosimy o dezynfekcję rąk oraz zakładanie maseczek podczas nabożeństw.

  1. Przypominamy, iż KANCELARIA do odwołania jest czynna tylko po południu /godz. 16-17.45/. Od wtorku można będzie rezerwować terminy intencji na MAJ.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii i przesyłane na konto Parafii - ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne tytuły. W tyg. „N” m.in. „Adwentowe pytania” – jak dobrze przeżyć Adwent; o nowej akcji – 33 dniowych rekolekcjach nagranych na płycie; art. „Francja domaga się Mszy”. W tyg. „Idziemy” m.in. także płyta do odbycia 33 dniowych rekolekcji; jak dobrze przeżyć Adwent w stanie pandemii i inne. Prasa wyłożona na stoliku przy bocznym ołtarzu.

W ostatnim tygodniu odszeszli do wieczności: śp. Krzysztof Szokalewicz l.59; Bohdan Morawiec l.73; Kamila Lepczak l.95; Jadwiga Skowron l.77; Dariusz Golau l.56; Henryka Pogorzelska l.89; Ireneusz Sujecki l.75; Łucja Maksymowicz l.64; Krystyna Iskrzyńska l.70 i ks. Leszek Kaczor – były wikariusz naszej parafii - wieczny odpoczynek…..