Komunikaty duszpasterskie - 6.12.2020 r.


Komunikaty duszpasterskie - 6.12.2020 r.

 1. Dzisiaj II niedziela Adwentu; I niedziela grudnia. O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne, o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw i wsparcia ofiarami Kościoła na Wschodzie – wychodząc z k-ła możemy włączyć się w tą akcję składając ofiarę do puszki.

 1. Każdego dnia zapraszamy na tradycyjne RORATY, które w naszym kościele są codziennie /oprócz niedziel/ o godz. 7.00; natomiast we wtorki i czwartki wieczorem o godz. 18.00 dodatkowe RORATY dla dzieci.

 1. Jutro w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ambrożego, bpa; we wtorek – 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. We wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 9.30 – w k-łach zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

 1. W czwartek przypada 100 rocznica erygowania czyli powołania do istnienia Diecezji Łódzkiej; w najbliższą sobotę Inauguracja obchodów Jubileuszu w Archikatedrze pod przewodnictwem legata papieskiego ks. kardynała Konrada Krajewskiego.

 1. Każdego dnia możemy nabywać poświęcone opłatki - wychodząc z kościoła pod chórem, w zakrystii, lub w kancelarii. Osoby starsze mogą poprosić sąsiadów o ich nabycie lub zadzwonić do kancelarii w godz. popołudniowych. Jak co roku Caritas zachęca też do nabywania świec adwentowych na stół wigilijny. Dochód z ich nabywania będzie wsparciem dla rodzin ubogich i działalności Caritas. Można jeszcze pobrać z ławek pod chórem Torby Miłosierdzia, zapełnić je artykułami spożywczymi i zrobić prezent na święta ubogim rodzinom.

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach, podamy go także w przyszłą niedzielę na Mszach św. Prosimy o wcześniejsze korzystanie z s. pokuty – nie przed samymi świętami; spowiadamy na każdej Mszy.

 1. Apelujemy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z zagrożeniem korona wirusem - prosimy o dezynfekcję rąk i zakładanie maseczek na usta i nos.

 1. Przypominamy, iż KANCELARIA do odwołania jest czynna tylko po południu /16-17.45/. Można rezerwować terminy intencji na MAJ. Jutro na Roratach jest wolna intencja mszalna.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii i przesyłane na konto Parafii - ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Z powodu awaryjności starego pieca ogrzewającego dotychczas k-ół na olej opałowy, został zakupiony nowy piec na instalację gazową. Piec został zamówiony we wrześniu – dojechał do nas w poniedziałek. W ostatnich dniach trwa jego montaż i uruchamianie; mamy nadzieję, że w tym tygodniu ruszy ogrzewanie k-ła – przepraszamy za tę niedogodność.

 1. Zbliża się czas Bożego Narodzenia, pojawiają się pytania odnośnie tradycyjnej Pasterki oraz „Kolędy”. Na obecną chwilę przewidujemy Pasterkę tak jak w poprzednich latach czyli o godz. 22.00. Natomiast co do „kolędy” będzie ona miała z wiadomych względów inną formę niż zwykle. W dni powszednie stycznia, wieczorem o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. „kolędowa” na którą zapraszamy rodziny i mieszkańców poszczególnych ulic. Na zakończenie takiej Mszy św. obejmiemy „kolędową” modlitwą rodziny i mieszkańców z danej ulicy, zaśpiewamy przy żłóbku kolędę, udzielimy specjalnego błogosławieństwa na Nowy Rok i rozdamy kolędowe obrazki. Będzie można też złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na funkcjonowanie parafii w tym trudnym czasie. Prosimy o przekazanie tych informacji wśród swoich sąsiadów i znajomych. Tak jak w poprzednich latach chcielibyśmy na klatkach bloków umieszczać informację o tej innej formie „kolędy” i harmonogramie „kolędowej” Mszy św. Liczymy na życzliwe odniesienie się do naszej propozycji w tym wyjątkowym czasie pandemii.

 1. Polecamy prasę katolicką - tyg.: „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość dla dzieci” i inne tytuły. W tyg. „N” m.in. artykuły podejmujące tematykę chrześcijańskiego przeżywania Adwentu; rozmowa z ks. abpem Depo; o wielkich stratach wśród księży w Polsce spowodowanej pandemią. W tyg. „Idziemy” m.in. wyjaśnienie czym jest Godzina Łaski przypisana do 8 grudnia; Zachęta do duchowej adopcji dziecka poczętego; adwentowa nauka rekolekcyjna z Jasnej Góry i inne. Prasa wyłożona na stoliku przy bocznym ołtarzu.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Leszek Grocholski l.74; Zbigniew Kazimierski l.73; Zofia Śnieć l.85; Anna Rzepecka l.84; Helena Wierzbicka l.92; Barbara Kapituła-Janicka l.61 i Eugeniusz Więźlak l.69 - wieczny odpoczynek…