Komunikaty duszpasterskie - 10.01.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.01.2021 r.

  1. Dzisiaj druga niedziela stycznia; od godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o godz. 19.00 Msza św.

  1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w liturgii Kościoła jako pamiątka chrztu Pana Jezusa i kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia; od jutra rozpocznie się tzw. okres zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej /do 17 lutego/. Śpiew kolęd oraz świąteczna dekoracja towarzyszyć nam będzie do 2 lutego.

  1. W ramach tegorocznej kolędy w dni powszednie w styczniu zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorne Msze św. tzw. „kolędowe”. Modlimy się każdego dnia za rodziny z poszczególnych ulic, za chorych, za dzieci i młodzież. Na zakończenie Mszy św. specjalne błogosławieństwo kolędowe i pamiątkowe kolędowe obrazki; można też złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na funkcjonowanie parafii w tym trudnym czasie. Prosilibyśmy, aby z zakrystii pobierać – tak jak w ubiegłych latach – informację o Mszy św. „kolędowej” i umieścić je na tablicach informacyjnych w klatkach schodowych swoich bloków. Harmonogram „kolędowych” Mszy św. na cały miesiąc umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i w gablotach k-ła.

W tym tygodniu na „kolędowe” Msze św. zapraszamy mieszkańców ulic: jutro – ul. Paderewskiego /bloki i domki/; we wtorek – ul. Lokatorskiej, Sejmowej i Niemcewicza; w środę – ul. Lelewela /bloki i domki/; w czwartek – ul. Łącznej; w piątek – ul. Mochnackiego i Wysockiego; w sobotę – ul. Dąbrowskiego i Rydza Śmigłego.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnich dniach na tacę; w kancelarii, przesyłanych na konto Parafii oraz do puszki w kościele jako ofiary kolędowe – Bóg zapłać. W święto Trzech Króli w ramach zbiórki na Misje złożona została ofiara w kwocie 677 zł i przekazana do Kurii – Bóg zapłać. Przypominamy, iż można rezerwować terminy intencji mszalnych można na m-c czerwiec.

  1. Na ławce przy bocznym ołtarzu jest do nabycia aktualny numer „Niedzieli”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. W „N” m.in. rozmowa z krajowym duszpasterzem służby zdrowia o posłudze księży w szpitalach; rozmowa z kapłanem posługującym w oddziale covidowym; o krajowym programie szczepień i zasadnicze pytanie „Szczepić się czy nie szczepić?” – stanowisko ekspertów Konferencji Episkopatu Polski. W tyg. „I” m.in. wspomnienie zamordowanych w ostatnich latach Helenki Kmieć w Boliwii oraz dwóch o. Franciszkanów na placówce w Peru; „Jak uniknąć nieszczęścia” rozmowa o zagrożeniach pożarowych i zaczadzeniach w domach; a także historia naszej łódzkiej diecezji. Zachęcamy do nabywania i lektury.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Andrzej Olems l.77; Andrzej Kowalski l.71 i Helena Kubiak l.80 – wieczny odpoczynek…