Komunikaty duszpasterskie - 7.02.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.02.2021 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela lutego; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o godz. 19.00 Msza św.

  1. W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Scholastyki; zapraszamy także w środę na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy - można zgłaszać intencje dziękczynno-błagalne na wieczorną Mszę św.; w czwartek – wspomnienie M.B. z Lourdes. Tego dnia Kościół przeżywa Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w czwartek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.30 dla ludzi starszych i chorych, będzie też okazja do spowiedzi. Serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc w dotarciu tych osób do kościoła. W piątek wieczorem Koronka do B. Miłosierdzia.

  1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone na ogrzewanie k-ła, składane w kancelarii lub przesyłane na konto parafii.

  1. W święto M.B. Gromnicznej zbierane były ofiary do puszek na zakony kontemplacyjne. Zebranych zostało w naszej parafii 487 zł i przekazane zostały one do Kurii – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą tegorocznego karnawału. Przy tej okazji informujemy, iż w POPIELEC /17 lutego/, aby umożliwić wiernym uczestniczenie we Mszy św. z posypaniem głów popiołem będą dodatkowe Msze św.: o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 20.00. Porządek wszystkich Mszy św. w POPIELEC: godz. 7; 8; 9.30; 17 dla dzieci; 18 i 20.

  1. Przypominamy, iż można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LIPIEC.

  1. Na ławce przy bocznym ołtarzu jest do nabycia aktualny numer „Niedzieli”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze „N” m.in. artykuły, o pamięci i bliskości z chorymi w czasach izolacji; jakie warunki stawia Kościół kandydatom do bierzmowania; wspomnienie dwóch zmarłych kapłanów naszej archidiecezji: O. Kubackiego, jezuity i ks. prałata Stanisława Sochy; znajdziemy też przepisy na tłusty czwartek i porady zdrowotne. W tyg. „I”m.in. o solidarności z chorymi i inne. Zachęcamy do nabywania i lektury.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Urbanik l.87; Grażyna Milczarek l.63; Zenon Ludwisiak l.66; Stanisław Hryniuk l.98; Wiesław Błaszczyk l.89; Ryszard Kostecki l.92; Mirosław Bińczyk l.66 i Zofia Kosińska l.78 wieczny odpoczynek…

Komunikat ks. Rektora Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego, Rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń, informuje wiernych Parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi, iż parafianin mgr Szymon BROT – alumn wspomnianego seminarium przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu dla Kościoła łódzkiego. Święceń diakonatu udzieli kandydatom ks. abp Grzegorz RYŚ dnia 7 marca o godz. 12.30 w Bazylice Archikatedralnej. Ewentualne przeszkody wierni mogą przedstawiać na piśmie do Księdza Proboszcza. Ksiądz Rektor prosi o modlitwę w intencji kandydatów do święceń, całej wspólnoty seminaryjnej a także o nowe i dobre powołania do służby kapłańskiej lub zakonnej w Kościele.

Komunikat podpisał Rektor Seminarium ks. dr hab. Sławomir Szczyrba