Komunikaty duszpasterskie - 14.02.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 14.02.2021 r.

  1. Dzisiaj druga niedziela lutego; ostatnia niedziela karnawału; od godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o godz. 19.00 Msza św.

  1. W środę rozpocznie się tegoroczny WIELKI POST40 dni duchowego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Katechizm Kościoła Katolickiego poucza, że jest to czas wyciszenia i refleksji nad życiem, stąd też i zachęta, aby nie uczestniczyć i nie organizować zabaw i innych form rozrywki. Wprowadzi nas w ten wyjątkowy czas ŚRODA POPIELCOWA. Tego dnia obowiązuje nas – chrześcijan zachowanie postu ścisłego tzn. ograniczenie posiłków ciągu dnia /jeden posiłek do syta, pozostałe dla podtrzymania sił fizycznych/ i nie spożywanie potraw mięsnych. Tradycyjnie na znak podjęcia pokuty i przygotowania duchowego przyjmujemy na nasze głowy popiół. Zapraszamy na Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.: 7.00; 8.00; 9.30; 17.00 dla dzieci; 18.00 i 20.00. Na Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

  1. Od czwartku wieczorem rozpocznie się w naszej Parafii tzw. 40-godzinne nabożeństwo. Zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła jest to czas adoracji i modlitwy wiernych przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy zatem do takiej postawy z naszej strony, błagając o opanowanie pandemii, polecając sprawy naszej Ojczyzny, rodzin i każdego z nas. Rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa w czwartek wieczorem, modlitwami do Przemienionego Jezusa i do św. O. Pio. Dalszy ciąg adoracji w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i Drodze Krzyżowej do godz. 16.50. Zapraszamy na wspólny Anioł Pański / godz.. 12.00/ i Koronkę /o godz. 15/. W sobotę wznowienie adoracji wystawieniem Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00 i możliwość adoracji do godz. 17.50 – wspólny Anioł Pański /godz. 12.00/ i wspólna Koronka /godz. 15.00/. W niedzielę wystawienie Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 12.30; o 15.00 wspólna Koronka; zakończenie 40-godzinnego nabożeństwa Gorzkimi Żalami o godz. 18.15. Postarajmy się, aby Pan Jezus wystawiony w Najśw. Sakramencie nie był sam; mamy okazję polecić tyle bieżących spraw i problemów, które przynosi codzienne życie – zapraszamy.

  1. W piątek pierwsze Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, oraz o 17.00 dla dzieci. Po wieczornej Drodze Krzyżowej ok godz. 19.00 będzie pierwsze spotkanie narzeczonych w ramach Katechezy Przedmałżeńskiej, którzy planują zawarcie s. małżeństwa.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafii. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na budowę kościołów w Archidiecezji.

  1. Na ławce przy bocznym ołtarzu jest do nabycia aktualny numer „Niedzieli”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze „N” m.in. „Polacy wypijają rocznie miliard „małpek” – artykuł ukazujący problem alkoholizmu w Polsce; praktyczne rady na dobre przeżycie Wielkiego Postu; porady kulinarne i zdrowotne dla seniorów i inne. W tyg. „I” m.in. świadectwo małżeństwa aktora Jerzego Zelnika i inne. Zachęcamy do lektury.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz Ostrowski l.84; Helena Sokół l.85; Krystyna Wosik l.82; Maria Krajewska l.86; Wane Stojanow l.85 i Jadwiga Pietrzak l.92 wieczny odpoczynek…