Komunikaty duszpasterskie - 21.02.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.02.2021 r.

  1. Dzisiaj III niedziela lutego; I niedziela Wielkiego Postu; w naszej parafii ostatni dzień tzw. 40-godzinnego nabożeństwa. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu; o godz. 15.00 – wspólna Koronka i dalszy ciąg adoracji do godz. 18.15. O godz. 18.15 pierwsze nabożeństwo pasyjne GORZKIE ŻALE, na które serdecznie zapraszamy. Dziś w kościołach naszej Archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na kontynuowanie rozpoczętych budowli nowych kościołów.

  1. Jutro przypada w liturgii święto katedry św. Piotra.

  1. W najbliższą środę nasza świątynia będzie Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Na wieczorną Mszę św. przybędzie do nas ks. bp Ireneusz Pękalski, aby wspólnie podjąć modlitwę przygotowującą do Wielkanocy i za Kościół Łódzki przeżywający Jubileusz 100-lecia naszej Archidiecezji. Na zakończenie Mszy św. będzie wspólna Koronka i możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ofiary zbierane podczas mszy św. będą stanowiły Jałmużnę Wielkopostną dla ubogich rodzin. Wyjątkowo Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy rozpocznie się o 17.45. Zapraszamy zarówno gości jak i parafian.

  1. W piątek Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, oraz o 17.00 dla dzieci. Ofiary, które będą zbierane na tych Mszach św. i Drodze Krzyżowej dla dzieci będą przeznaczone na przygotowanie dekoracji Grobu Bożego w naszym kościele oraz zakup kwiatów. Po wieczornej Drodze Krzyżowej /ok godz. 19.00/ będzie drugie spotkanie narzeczonych w ramach Katechezy Przedmałżeńskiej.

  1. W przyszłą niedzielę w duchu solidarności z polskimi misjonarzami posługującymi w Afryce zbiórka ofiar do puszek na Misje.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafii. W środę popielcową zbierane były ofiary na dzieła prowadzone przez Caritas. Zebrane ofiary – 297 zł wpłacone zostały na konto Caritas – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Pod chórem wystawiony jest kosz i puszka na świąteczne wsparcie ubogich rodzin w parafii w ramach działalności naszej Parafialnej Caritas. Natomiast na ławkach wyłożone są do pobrania papierowe skarbonki na „Jałmużnę Wielkopostną” wspierającą łódzką Caritas. Skarbonki z ofiarami zwracamy w Wielkim Tygodniu.

  1. Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii przewidziane są dla wszystkich grup parafialnych /dorosłych, młodzieży i dzieci/ w jednym terminie, od V Niedzieli W. Postu czyli od 21 do 24 marca.

  1. Na ławce przy bocznym ołtarzu jest do nabycia aktualny numer „Niedzieli”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze „N” m.in. zachęta do praktykowania postu; piękne świadectwa podejmowanej pokuty i nawrócenia w życiu znanych ludzi mediów; porady specjalistów na bóle kręgosłupa, jak rozpoznać początki choroby Alzheimera i inne. W tyg. „I” na stronie tytułowej „Jak przeżyć Post?” wewnątrz w artykułach próba odpowiedzi na to pytanie i inne artykuły. Zachęcamy do lektury.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Anna Czerwińska l.82 i Halina Pawlak l.91 – wieczny odpoczynek…