Komunikaty duszpasterskie - 4.04.2021 r. WIELKANOC


Komunikaty duszpasterskie - 4.04.2021 r. WIELKANOC

  1. Dzisiaj NIEDZIELA WIELKANOCNA – pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze św. dziś i jutro według porządku niedzielnego, o godz. 18.45 Koronka i modlitwy w ramach Nowenny do Niedzieli Miłosierdzia.

  1. Od dziś do przyszłej niedzieli trwa tzw. Oktawa Wielkanocna. Charakter tych dni znosi post piątkowy, czyli w najbliższy piątek będzie można spożywać pokarmy mięsne.

  1. Przypominamy raz jeszcze, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po południu /16 – 17.45/. Można rezerwować intencje mszalne na wrzesień. Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych w przestrzeni publicznej oraz w kościele.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie Parafii, także te przesyłane na konto parafialne. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła na święta a także za pomoc w przygotowaniu symbolicznego grobu i świąteczną dekorację kościoła – Bóg zapłać.

  1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia świąteczna numery „N”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. Dominują artykuły o tematyce Wielkanocnej; wydarzenia bieżące z naszej archidiecezji; porady zdrowotne i żywieniowe na święta i inne. Cena bez zmian: „N” – 6 zł; „Idziemy” – 5 zł; „Gość Niedzielny” – 6 zł.

  1. Od wtorku do 18 kwietnia będzie w naszej Parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /RTV, AGD, pralki, telewizory, komputery, drukarki itp./. Zużyty sprzęt można składać codziennie w dni powszednie do godz. 16 na podwórzu plebanijnym w wyznaczonym miejscu. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na wsparcie Polskich Misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Na ławkach pod chórem wyłożone SA ulotki na ten temat.

  1. Świątecznymi życzeniami ogarniamy gości, parafian a w szczególności osoby starsze i chore, dotknięte różnymi doświadczeniami. Wszystkim życzymy, aby Zmartwychwstały Pan napełniał Wasze serca pokojem i pozwolił z nadzieją patrzeć w przyszłość. Wszystkim życzymy spokojnych, zdrowych, pełnych dobroci i życzliwości świątecznych dni i spotkań z najbliższymi.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Ryszarda Stolarczyk l.87 i Edward Płyta l.93 – wieczny odpoczynek