Komunikaty duszpasterskie - 18.04.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 18.04.2021 r.

  1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna i III niedziela kwietnia; po Mszy św. o godz. 8.00 wymiana tajemnic różańcowych. O godz. 18.30 Nabożeństwo Różańcowe w intencji uproszenia łaski oddalenia pandemii oraz w intencji zarażonych wirusem i wszystkich chorych o łaskę zdrowia.

  1. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 przez posługę ks. bpa Marka Marczaka młodzież naszej parafii przyjmie s. bierzmowania. Z powodu obowiązujących przepisów spowodowanych pandemią wewnątrz kościoła będą mogli być tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie i rodzice. Inne osoby zarówno z rodziny jak i parafianie mogą uczestniczyć w tej Mszy św. na zewnątrz kościoła. Prosimy o dostosowanie się do tej prośby.

  1. Zbliża się także ustalony z rodzicami termin I Komunii św. W związku z tym ważnym wydarzeniem planujemy w najbliższy piątek 23 kwietnia spotkania z rodzicami dzieci według następującego porządku: szkoła „190” i szkoła mistrzów sportu o godz. 16.30; szkoła „38” i „194” o godz.19.00. Prosimy rodziców o obecność.

  1. Przypominamy raz jeszcze, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po południu /16 – 17.45/. Można rezerwować intencje mszalne na wrzesień. Prosimy o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych w przestrzeni publicznej oraz w kościele.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie Parafii, także te przesyłane na konto parafialne. – Bóg zapłać. W sposób szczególny dziękujemy za te dzisiejsze ofiary przeznaczone na prowadzone prace przy domu parafialnym.

  1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia aktualne numery „N”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. Na pierwszej stronie „N” specjalne błogosławieństwo Papieża Franciszka czytelnikom i pracownikom „Niedzieli”; wewnątrz ciekawa rozmowa na temat o nowych kandydatach z Polski do wyniesienia na ołtarze i jak przebiega proces kanonizacyjny; o rocznicy chrztu Polski; rozmowa z egzorcystą jak nie wpaść w sidła diabła; w dodatku łódzkim o jubileuszu 75-lecia założenia klasztoru sióstr Bernardynek na Rudzie; relacja w pogrzebu piosenkarza K. Krawczyka; w poradach zdrowotnych, jak się zachować, gdy boli głowa i o owocu na długowieczność. W tyg. „Idziemy” m.in. artykuł: „Covid i co dalej?”; „Słowo, które zmienia życie” – o wartościach lektury Pisma św. i inne.

  1. Zakończyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jutro przed południem złożony sprzęt zostanie zabrany, zatem prosimy już NIE przynosić przedmiotów AGD; RTV i innych. Dziękujemy za włączenie się w tą akcję wspierającą działalność misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Katarzyna Jeziorska l.58; Wanda Łopacińska l.86; Romana Szczęsna l. 86; Mieczysław Małek l.85; Hanna Warszewska l.65; Sławomir Witusik l.50 i Mirosława Owczarek l.86 – wieczny odpoczynek…