Komunikaty duszpasterskie - 25.04.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25.04.2021 r.

  1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna i ostatnia niedziela kwietnia; po Mszy św. O godz. 18.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy; o 19.00 Msza św. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne - pamiętajmy szczególnie w tym tygodniu w modlitwach o tej ważnej intencji.

  1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. WSPÓLNA za zmarłych w tym miesiącu, z grup parafialnych, polecanych w wypominkach – zapraszamy na wspólną modlitwę i Koronkę.

  1. W sobotę rozpoczniemy nowy miesiąc MAJ. W polskiej tradycji to miesiąc Maryjny, w kościołach i kaplicach każdego dnia są nabożeństwa majowe – odmawiana lub śpiewana Litania Loretańska do M. Bożej i inne modlitwy. Zapraszamy do naszego kościoła; w dni powszednie nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.; w niedziele o godz. 18.30. 1 maja – przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika, Msze św. o 7; 8 i 18. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo I-sobotnie; okazja do spowiedzi na każdej Mszy św.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie Parafii, także te przesyłane na konto parafialne. – Bóg zapłać.

  1. Zbliża się czas I Komunii św. – w naszej parafii będzie to III i IV niedziela maja. Istniejąca sytuacja spowodowana pandemią i obowiązujące przepisy sanitarne w tym względzie nie pozwalają na to, aby odbywały się one w takiej oprawie zewnętrznej i kształcie jak w poprzednich latach. W związku z tym, zgodnie ze wskazaniami Kurii Metropolitalnej oraz po uzgodnieniu z rodzicami dzieci, podjęta została decyzja, że dzieci przystępują w te niedziele na różnych Mszach św. w małych grupach. I tak w niedzielę 16 maja na Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 przystąpią dzieci ze szkoły „38” i „194”; a w niedzielę 23 maja na Mszach św. o godz. 8; 9.30; 11.00 i 12.30 dzieci ze szkoły „190” i Szkoły Mistrzów Sportu według ustalonego porządku. Na tych Mszach św. wewnątrz kościoła oprócz dzieci będą mogły uczestniczyć 4 osoby z najbliższej rodziny dziecka wskazane przez rodziców; inne osoby zaproszone a także parafianie mogą uczestniczyć na zewnątrz kościoła przy włączonym nagłośnieniu zewnętrznym. W niedziele komunijne /16 i 23 maja/ będzie jednak dodatkowa Msza św. dla wszystkich parafian o godz. 17.00. Natomiast w ramach tzw. Białego Tygodnia dzieci z poszczególnych klas będą przychodziły na Mszę św. dodatkową i majowe nabożeństwo na godz. 16.30 sprawowaną tylko dla nich. Prosimy zatem wszystkich parafian, aby dostosować się do tej wyjątkowej sytuacji. Przypominamy, że sobotnia wieczorna Msza św. jest traktowana zgodnie z duchem liturgii jako niedzielna.

  1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia aktualne numery „N”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. Na pierwszej stronie „N” stawia pytanie: „Kto chce być dziś księdzem?” – wewnątrz numeru artykuł „Skąd się biorą powołani?” – to artykuły w nawiązaniu do Tygodnia Modlitw o powołania kapłańskie; inne artykuły to m.in.: „Prawda o szczepionkach”; historia parafii św. Wojciecha w Łodzi inne bieżące wydarzenia z naszej archidiecezji; porady zdrowotne i przepisy rybne. W tyg. „Idziemy” m.in. rozmowa z genetykiem o szczepionkach; artykuł o sytuacji na granicy Rosji i Ukrainy; rozmowa na temat kryzysu powołań i inne.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Szkudlarek l.79; Elżbieta Pokorska l.64; Edward jędrych l.75; Brygida Siekierska l.81; Tadeusz Lankiewicz l.70; Ireneusz Barański l.84; Krzysztof Jasiński l.59 i Henryka Jaworska l.63 – wieczny odpoczynek….