Komunikaty duszpasterskie - 23.05.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.05.2021 r.

  1. Dzisiaj pamiątka Zesłania Ducha św. i IV niedziela maja. W naszej parafii na Mszach św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30 i 14.00 I Komunia św. dzieci ze szkoły „190” i sportowej, w tych Mszach św. prosimy o udział najbliższej rodziny dzieci. Natomiast wszystkich wiernych prosimy o uczestniczenie w Mszach św. o godz. 6.30; 8.00; dodatkowej o 17.00 i wieczornej o 19.00; o godz. 18.30 majowe nabożeństwo.

  1. Jutro II dzień Zielonych Świąt - w Kościele święto NMP Matki Kościoła; zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00; 8.00 i 18.00.

  1. Uroczystość Zesłania Ducha św. kończy w Kościele okres wielkanocny; rozpocznie się jednocześnie tzw. czas zwykły, który trwać będzie aż do Adwentu.

  1. W ramach tzw. Białego Tygodnia od poniedziałku do czwartku włącznie, dzieci wraz z najbliższymi, uczestniczą w dodatkowej Mszy św. i majowym nabożeństwie o godz. 16.30; poszczególne grupy dzieci każdego dnia otrzymają pamiątkowe obrazki i będzie wspólne zdjęcie.

  1. W środę przypada Dzień Matki – na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie mamy; za przyczyną M.B.Nieustającej Pomocy będziemy modlić się za nasze mamy i polecać Miłosiernemu Bogu zmarłe.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca, zapraszamy wieczorem na Mszę św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych i dusze w czyśćcu. Po majowym nabożeństwie Koronka do B. Miłosierdzia.

  1. W następną niedzielę – 30 maja – na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św. dla dzieci z kl. IV; spowiedź dla tych dzieci i bliskich w piątek od godz. 17.30.

  1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja przejdzie tradycyjną trasą do 4 ołtarzy, przygotowanych tak jak w ubiegłych latach: I ołtarz – przy bloku ul. Odyńca 30; II ołtarz – róg ul. Kraszewskiego i Naruszewicza; III – ul. Odyńca /przy C.S.R./i IV na placu kościelnym. Prosimy grupy parafialne i parafian o zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu ołtarzy.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne; dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość i złożony dar ofiarny – Bóg zapłać.

  1. Przy bocznym ołtarzu do nabycia aktualne numery „N”; tygodnika „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. artykuł: „Jak działa Duch święty?”; wspomnienie pielgrzymki JPII sprzed 30 laty; w dodatku łódzkim wspomnienie ks. bpa Klepacza; przepisy ciast na Dzień Matki i porady żywieniowe. W tygodniku „Idziemy” m.in. sylwetka przyszłej błogosławionej matki Róży CZACKIEJ i jej dzieło w Laskach; o Ukraińcach pracujących i mieszkających w Polsce i inne.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Szulich l.69; Eulalia Jesionowska-Nowak l.66; Bożenna Cieślak l.76; Anna Żylak l.80; Anna Antosiak l.85; Aleksandra Zarzycka l.71 i Stefan Grzelak l.85 – wieczny odpoczynek….