Komunikaty duszpasterskie - 6.06.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 6.06.2021 r.

 1. Dzisiaj X niedziela zwykła; pierwsza niedziela czerwca. Msze św. według normalnego niedzielnego porządku, tzn. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 19.00; o godz. 18.30 czerwcowe nabożeństwo; w kościołach w Polsce zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 1. Do czwartku włącznie trwa tzw. Oktawa Bożego Ciała. Dni te mają wyrażać nieustającą wdzięczność Jezusowi za Jego obecność w znakach Eucharystycznych. W czwartek – na zakończenie oktawy procesja wokół kościoła i poświęcenie wianków.

 1. W piątek – 11 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Charakter uroczystości znosi post piątkowy, można zatem tego dnia spożywać pokarmy mięsne. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. W piątek wieczorem rozpocznie się w całej Archidiecezji Święto Eucharystii upamiętniające wizytę JPII w naszym mieście. Od ubiegłego roku przeżywane jest ono jako tzw. Doba Eucharystyczna. Rozpocznie się ona uroczystą Mszą św. w Archikatedrze o godz. 18.00 i adoracją Najśw. Sakramentu. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. na którą są zaproszone są Parafialne Zespoły Synodalne; Rady Parafialne, Akcja Katolicka i Stowarzyszenia Katolickie. Każda Parafia powinna włączyć się w to wydarzenie diecezjalne, stąd w naszej Parafii w piątek wieczorem o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem Eucharystycznym, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu przez cały dzień w kaplicy M.B. Śnieżnej do godz. 18.00. Zachęcamy do włączenia się w adorację w duchu wdzięczności za dar Eucharystii i dziękczynienia za pontyfikat JPII oraz Jego wizytę w naszym mieście.

 1. Zbliżają się wakacje. Tradycyjnie przed sezonem urlopowo-wakacyjnym proponujemy poświęcenie pojazdów w niedziele za dwa tygodnie czyli 20 czerwca. Będziemy o tym przypominać.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim osobom i grupom zaangażowanym w przygotowanie Bożego Ciała: Policji i innym służbom za zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji; panom i paniom za przygotowanie i dekorację ołtarzy; za dekorację domów i trasy procesji; katechetkom i rodzicom za opiekę nad dziećmi komunijnymi i wszystkim innym osobom – Bóg zapłać. Dziewczynki komunijne zachęcamy do grupy scholi /p. katechetka Beata/; chłopców do grupy ministrantów/ks. Kamil/.

 1. Przypominamy, iż można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LISTOPAD. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia po wieczornej Mszy św.

 1. Tradycyjnie w okresie wakacji Msza św. w niedzielę wieczorem będzie o godz. 20.00. Ta zmiana nastąpi od niedzieli 27 czerwca – będziemy o tym przypominać.

 1. Kuria Metropolitalna zachęca do zapoznania się z tematyką rodzicielstwa zastępczego. W gablocie w kruchcie kościoła oraz na ławkach pod chórem znajdziemy informacje na temat: kto i jak może zostać rodziną zastępczą i jakie przysługuje wsparcie.

 1. Siostry Honoratki zapraszają dziewczęta na spotkanie 19 VI o godz. 10.00. Informacja w gablocie na zewnątrz kościoła.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest aktualna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury. W „N” dzisiaj przypomnienie IV pielgrzymki JPII do Polski w 1991 roku; w oczekiwaniu na beatyfikację kard. Wyszyńskiego przypomnienie jego nauczania; o bezpiecznym pielgrzymowaniu; o kulcie Serca P. Jezusa w Kościele; w poradach lekarskich jak się zachować przy zawale serca i zdrowotne wartości dziurawca; ponadto wiele innych artykułów. W tyg. „I” m.in. jakie wartości tajemnice kryje Serce Jezusowe; co z paszportem covidowym na wakacje?; fachowe porady dla osób, które planują przejść na rentę z tytułu niezdolności do pracy; wspomnienie wyjątkowej pielgrzymki JPI sprzed 30 lat i inne artykuły.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bogumiła Wietrow l.70 i Malwina Zawadowska l.44 – wieczny odpoczynek…