Komunikaty duszpasterskie - 4.07.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 4.07.2021 r.

  1. Dzisiaj XIV niedziela zwykła; I niedziela lipca; przez okres wakacji nie będzie nabożeństw niedzielnych, natomiast Msza św. wieczorna w niedziele będzie sprawowana o godz. 20. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj w naszym kościele na wszystkich Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek jako pomoc rodzinom i osobom dotkniętych pożarem w Nowej Białej koło Nowego Targu.

  1. W tym tygodni przypadają wspomnienia: we wtorek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w czwartek – św. Jana z Dukli.

  1. Zapraszamy w środy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy /można podawać swoje intencje/; a w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc GRUDZIEŃ. Kancelaria przez okres wakacji czynna jest po południu od 16 do 17.45.

  1. Trwają wakacje i urlopy – pamiętajmy o systematycznych praktykach religijnych oraz bezpieczeństwie podczas podróżowania i odpoczynku.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest aktualna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury. W „N” m.in. jakie są powody i jaka jest skala głośnego zjawiska APOSTAZJI; jaka jest prawda o Funduszu Kościelnym; w dodatku łódzkim o pogrzebie 10-letniego chłopca, który zmarł na nowotwór mózgu; kuchnia „Niedzieli” podkreśla zalety jagód i ziół oraz wiele innych artykułów. W tyg. „Idziemy” m.in. temat: czy warunki materialne młodych rodzin wpływają na poprawę dzietności?; ponadto - po co Kościołowi Synody i co one wnoszą i inne artykuły.

  1. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na Jasną Górę 17 lipca w 30-lecie Radia Maryja. Zapisy u p. Pogorzelskiego.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marek Żółtaszek l.69 i Stanisław Bartosik l.82 – wieczny odpoczynek…