Komunikaty duszpasterskie - 18.07.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 18.07.2021 r.

  1. Dzisiaj III niedziela lipca; Msza św. wieczorna w niedziele wakacyjne jest sprawowana o godz. 20.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w czwartek – św. Marii Magdaleny; w piątek – św. Brygidy; a w sobotę św. Kingi.

  1. W środy zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy /można podawać swoje intencje/; a w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na pokrycie kosztów wykonanych prac elewacyjnych na budynku Domu Parafialnego i przesyłane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc GRUDZIEŃ. Kancelaria przez okres wakacji czynna jest po południu od 16 do 17.45.

  1. Trwają wakacje i urlopy – pamiętajmy o systematycznych praktykach religijnych oraz bezpieczeństwie podczas podróżowania i odpoczynku.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest aktualna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury. W „N” m.in. dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom; o dewastacji naszej archikatedry; wspomnienie bpa Jana Fondalińskiego; dietetyk podpowiada jak sobie radzić z upałami oraz wiele innych artykułów. W tyg. „Idziemy” m.in. czego oczekujemy od kapłanów; o ubezpieczeniu zdrowotnym podczas wakacji i inne artykuły.

  1. Zbliża się termin naszego odpusty parafialnego /6 sierpnia/. W tym roku będzie to piątek, suma odpustowa z procesją będzie sprawowana o godz. 18.00 – już dziś zarówno gości jak i parafian serdecznie zapraszamy.

  1. Salezjańskie Szkoły Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnej 34 zapraszają absolwentów klas ósmych do podjęcia nauki w Technikum w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk. Nauka jest nieodpłatna; dla uczniów spoza Łodzi możliwość zakwaterowania w bursie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu,pl.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Dębowska l.88; Joanna Jędrych l.73; Kazimierz Buchalski l.95; Genowefa Muras l.90; Wojciech Borkowski l.80; Grażyna Gałązka l.62 i Jerzy Dąbrowski l.75 – wieczny odpoczynek….