Komunikaty duszpasterskie - 1.08.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 1.08.2021 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela sierpnia; o godz. 20.oo wieczorna Msza św. Zgodnie z prośbą ks. abpa w kościołach dziś zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla mieszkańców Libanu doświadczonych tragicznymi wybuchami przed rokiem.

  1. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc sierpień, który jest miesiącem pielgrzymkowym i uroczystości Maryjnych. Przeżyjmy go także w duchu trzeźwości i odpowiedzialności za rodziny i naszą Ojczyznę – o co proszą Pasterze Kościoła. Pamiętajmy także o bohaterach Powstania Warszawskiego.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę – św. Jana Marii Vianneya; w czwartek – M.B. Śnieżnej, która szczególnie w Rzymie czczona jest jako Ocalenie Ludu Rzymskiego. Polećmy M. Bożej zagrożenia jakie niesie świat, by nas uchroniła przed nimi, a także o ustanie zagrożenia związanego z pandemią CORONA wirusa.

  1. W piątek – 6 sierpnia – w Kościele Święto Przemienienia Pańskiego; w naszej parafii dzień Odpustu. Od wtorku – przez 3 dni będziemy się duchowo przygotowywać przez wspólne modlitwy do Przemienionego Jezusa odmawiane po wieczornej Mszy św. W dzień odpustu Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i suma odpustowa o godz. 18.00, po której będzie procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy gości i parafian, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów i inne grupy parafialne do licznego włączenia się w duchowe przeżycie tego wyjątkowego dnia. Asystę parafialną i inne osoby prosimy o udekorowanie terenu wokół kościoła. Tradycyjnie zostały też zaproszone asysty w innych parafii miasta, które chcielibyśmy zaprosić na herbatkę i ciasto. Stąd nasza prośba o upieczenie przez parafian ciast, Parafialną Grupę Caritas o przygotowanie poczęstunku. W środę po wieczornej Mszy św. planujemy sprzątanie kościoła na odpust – prosimy parafian o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do odpustu.

  1. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota m-ca – modlitwy za kapłanów i o nowe powołania w I czwartek; nabożeństwa wynagradzające w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi i przygotowania się do odpustu.

  1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary na dzieła prowadzone przez Caritas – 466 zł wpłacone zostały na konto łódzkiej Caritas – dziękujemy za ofiary.

  1. Od jutra będzie można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc STYCZEŃ. Kancelaria przez okres wakacji czynna jest po południu od 16 do 17.45.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest aktualna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury. Tematem „N” jest Powstanie Warszawskie – wspomnienia bohaterów tamtych dni; w dodatku łódzkim wspomnienie kapelana Powstania ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana naszej archidiecezji, którego sarkofag znajduje się w archikatedrze naszej; artykuł o naszej parafii i kościele oraz wiele innych artykułów. W poradach kulinarnych przepisy z ogórków. W tyg. „Idziemy” także dominuje temat Powstania Warszawskiego. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”.

  1. Wczoraj został zamontowany granitowy stopień wraz z podjazdem na wózki przy bocznym wejściu do k-ła od str. ul. Odyńca. Koszt tych prac wyniósł 1.800 zł. Mamy prośbę do kierowców, aby nie najeżdżać na niego kołami samochodów.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Mieczysława Wolniewska l.60 – wieczny odpoczynek…