Komunikaty duszpasterskie - 15.08.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 15.08.2021 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela sierpnia; w liturgii przeżywana jako Uroczystość Wniebowzięcia NMP; na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów; o godz. 20.oo wieczorna Msza św. W kościołach dziś zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Studiów im. JPII w Łodzi.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek – św. Jacka; w piątek – św. Bernarda; w sobotę – św. Piusa X.

  1. Zapraszamy w środy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy /można podawać swoje intencje/; w piątki – wspólna Koronka po Mszy św. wieczornej.

  1. Przypominamy, iż można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc STYCZEŃ. Kancelaria czynna jest po południu od 16 do 17.45.

  1. Jest wolna intencja jutro na godz. 8.00 – można skorzystać z okazji i zgłosić swoją intencję.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę; w kancelarii i przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Tematem „N” jest wspomnienie historycznego wydarzenia - Światowych Dni Młodzieży na Jasnej Gorze 30 lat temu; stanowisko Episkopatu Polski wobec ograniczeń w kościołach podczas pandemii; jak świat czci Maryję; w dobrych radach „Jak zrobić bukiet dla Matki Bożej”; kuchnia „N” podaje przepis na ciasto ze śliwkami oraz wiele innych artykułów. W tyg. „Idziemy” m.in. o cudach na Wisłą; wspomnienie bohaterskiego kapłana ks. I. Skorupki; wspomnienie Światowych Dni Młodzieży na Jasnej Górze i inne ciekawe artykuły. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”. Obok prasy wyłożone są Kalendarze Misyjne na Nowy Rok – ofiara 10 zł na wsparcie Misji.

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Gruchała l.57 – wieczny odpoczynek...