Komunikaty duszpasterskie - 22.08.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 22.08.2021 r.

 1. Dzisiaj czwarta – przedostatnia niedziela sierpnia; o godz. 20.oo wieczorna Msza św.

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek – św. Bartłomieja; w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek – św. Moniki; w sobotę – św. Augustyna.

 1. W czwartek – 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej; Msze św. w naszym kościele o godz. 7; 8; 9.30 i 18.00. Postarajmy się uczestniczyć w którejś Mszy św., by łączyć się duchowo z pielgrzymami naszej Archidiecezji na Jasnej Górze.

 1. Wieczorną Mszę św. w czwartek /w Uroczystość M.B. Częstochowskiej/ będą sprawować ks. Krzysztof Peruk i ks. Krzysztof Bzdyrek, którzy decyzją ks. Arcybiskupa od 27 sierpnia obejmą nowe parafie. Od piątku posługę w naszej parafii podejmą nowi wikariusze: ks. dr Jarosław ADAMIAK i ks. mgr Marcin PAWŁUSZEWICZ. Przeczytam teraz dekrety dotyczące zmian wikariuszowskich w naszej parafii.

 1. W piątek wieczorem Msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych w tym m-cu; polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych; zmarłych z naszych rodzin oraz dusze w czyśćcu – zapraszamy na Mszę św. i Koronkę.

 1. Zapraszamy w środy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy /można podawać swoje intencje/.

 1. Najbliższa niedziela będzie ostatnią niedzielę wakacji, zatem będzie też ostatnia Msza św. o godz. 20.00 – od września powracamy do Mszy św. o godz. 19.00.

 1. W pierwszą niedzielę września /5 IX/ na Mszy św. o godz. 9.30 złożymy dziękczynną ofiarę Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi i pracę rolników – czyli parafialne dożynki. Zapraszamy już dzisiaj do włączenia się we wspólne dziękczynienie.

 1. Przypominamy, iż można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc STYCZEŃ. Kancelaria czynna jest po południu od 16 do 17.45. Jest wolna intencja w pt – o 18.00.

 1. Rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń informuje Parafian Przemienienia Pańskiego w Łodzi, iż diakon Szymon BROT mieszkający na terenie naszej Parafii 18 września o godz. 9.00 w Archikatedrze ma otrzymać święcenia kapłańskie. Kandydatów do święceń obejmujemy szczególną modlitwą. Prymicje w naszej Parafii są przewidziane następnego dnia 19 IX /niedzielę/ na Mszy św. o 12.30.

 1. Dom Księży Emerytów na Chojnach boryka się z problemem braku codziennej opieki dla 30 księży. Dyrektor Domu – ks. Tomasz Falak zwraca się z prośbą do emerytowanych pielęgniarek lub innych osób, które chciałyby się zająć księżmi wymagającymi pomocy w ramach umowy o pracę, o kontakt – telefon dla zainteresowanych osób w zakrystii lub kancelarii.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę; w kancelarii i przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Na Centrum Studiów im. JPII do puszki w ub. niedzielę złożono 589 zł – ofiary przekazane zostały do kasy Kurii – ofiarodawcom Bóg zapłać.

 1. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na pielgrzymki: 2 IX /czwartek/ do Kalisza i 4 IX /sobota/

do Torunia – zapisy u p. Pogorzelskiego.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tyg. „N” relacja z Uroczystości Wniebowzięcia M.B. na Jasnej Górze oraz zaproszenie na Uroczystości M.B. Częstochowskiej; próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego jest tyle nienawiści wobec wierzących?; o objęciu dwóch łódzkich parafii przez O. Paulinów i O. Dominikanów oraz wiele innych artykułów. W tyg. „Idziemy” m.in. wspomnienie zmarłego abp Henryka Hosera, założyciela tyg. „Idziemy”, jego historia życia i świadectwa osób, które go znały; artykuł „Losy Cmentarza Orląt Lwowskich” i inne ciekawe artykuły. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”. Obok prasy wyłożone są Kalendarze Misyjne na Nowy Rok – ofiara 10 zł na wsparcie Misji.