Komunikaty duszpasterskie - 5.09.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.09.2021 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela września; o godz. 18.30 – nabożeństwo adoracyjne; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Na Mszy św. o godz.9.30 – dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi i pracę rolników.

  1. W środę – 8 września – w Kościele święto Narodzenia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 7; 8.; 9.30 i 18.00 – zapraszamy.

  1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny – przypominamy rodzicom, dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach św. z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych – dezynfekcję dłoni i noszenie maseczek na ustach podczas nabożeństw. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę będzie za tydzień - 12 września na Mszy św. o godz. 11.00. Przypominamy także o obowiązku uczestniczenia dzieci i młodzieży na katechezie szkolnej – prosimy rodziców dzieci o odpowiedzialne podejście do tej sprawy.

  1. Istnieje możliwość zanoszenia Komunii św. chorym do domu w niedziele – taką posługę podejmuje nadzwyczajny szafarz Komunii św. P. Grzegorz wyraził gotowość zanoszenia P. Jezusa do domów chorych – oczekujemy na zgłoszenia.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LUTY. Kancelaria czynna jest po południu od 16 do 17.45. W tym tygodniu są każdego dnia wolne intencje o dowolnej godzinie – można zgłosić swoje. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie Parafii – Bóg zapłać.

  1. Rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń informuje Parafian Przemienienia Pańskiego w Łodzi, iż mieszkający na terenie naszej Parafii diakon Szymon BROT, 18 września o godz. 9.00 w Archikatedrze ma otrzymać święcenia kapłańskie. Prymicje w naszej Parafii są przewidziane następnego dnia 19 IX /niedzielę/ na Mszy św. o 12.30. Diakonów obejmujemy szczególną modlitwą.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tyg. „N” m.in. jak pomóc Afgańczykom; rozmowa z kard. Nyczem o zbliżającej się beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej; co mówi Katechizm Kościoła Katolickiego o pogrzebach samobójców; w dodatku łódzkim zaproszenie do włączenia się w różne formy Ewangelizacji naszego miasta; w dobrych radach o zaletach zdrowotnych aroniI i inne ciekawe artykuły. W tyg. „Idziemy” m.in. o roli Prymasa Wyszyńskiego dla Polski i Europy. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”. Obok prasy wyłożone są Kalendarze Misyjne na Nowy Rok – ofiara 10 zł na wsparcie Misji.

  1. Trwa JERYCHO MODLITEWNE - nieustanna modlitwa całodobowa do godz. 18.00 – 8 września w k-le M.B. Fatimskiej przy ul. Kilińskiego i Karmelitanek Bosych przy ul. Teresy. Ks. abp kieruje swoje zaproszenie do wszystkich wspólnot parafialnych, ruchów i stowarzyszeń a także osób indywidualnych. Zachęcamy także i my, by do 8 września w dogodnym czasie włączyć się w modlitewne czuwanie. Natomiast w sobotę; niedzielę i poniedziałek na stadionie żużlowym Orła będą miały centralne wydarzenia ewangelizacyjne. W sobotę – od godz. 17.00; w niedzielę od godz. 19.00 specjalny program i o godz. 20.00 Msza św. dziękczynna za beatyfikację ks. kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej; a w poniedziałek od godz. 9.00 spotkanie dla młodzieży szkolnej tzw. ARENA MŁODYCH. Ks. abp serdecznie wszystkich zaprasza.