Komunikaty duszpasterskie - 19.09.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 19.09.2021 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela września; po Mszy św. o godz. 8.00 – spotkanie grupy Żywego Różańca; o godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Na Mszy św. o godz. 12.30 nasz parafianin – nowo wyświęcony kapłan Szymon BROT będzie sprawował Mszę św. prymicyjną. Dziś w kościołach nasze archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia i święta: w pon. – św. męczenników Andrzeja i Pawła; we wtorek – święto św. Mateusza; w czwartek – św. O. Pio.

  1. Jutro /20 września/ po wieczornej Mszy św. a więc ok. 18.45 w kościele będzie pierwsze spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii świętej. Natomiast w poniedziałek za tydzień /27 września/ po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców i młodzieży z kl. VII, która rozpoczyna swoje przygotowanie do s. bierzmowania. Będą przekazane ważne kwestie organizacyjne, prosimy o obecność.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca, wieczorna Msza św. tzw. WSPÓLNA – za zmarłych w tym m-cu; polecanych w wypominkach, ofiarodawców, zm. z grup parafialnych i dusze w czyśćcu – zapraszamy. Po Mszy św. wspólna Koronka.

  1. Kancelaria czynna jest po południu od 16 do 17.45. Można rezerwować terminy Mszy św. na luty. W tym tygodniu są wolne intencje w czwartek i sobotę o godz. 8.00.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie Parafii – Bóg zapłać.

  1. W pierwszą sobotę października /2 października/ organizujemy pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację ks. Kard. Wyszyńskiego do Warszawy. W programie pielgrzymki nawiedzenie świątyni Opatrzności Bożej i Muzeum poświęcone ks. Prymasowi; zwiedzanie nowej świątyni; następnie przejazd do archikatedry i modlitwy przy grobie nowego błogosławionego; w drodze powrotnej nawiedzenie Niepokalanowa i obiad. Koszt całkowity pielgrzymki 150 zł. /w tym przejazd autokarem, ubezpieczenie grupy; obiad w Niepokalanowie; przewodnik/. Wyjazd spod k-ła 2 października o godz. 7.00. Zapisywać się można w kancelarii.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiejszy numer „N” przybliża nam postać O. Pio; o działaniu i przejawach złego ducha; relacja z niedzielnej uroczystości beatyfikacyjnej; porady dietetyka i lekarza. W tyg. „Idziemy” m.in. „Plan na wychowanie”; o mediach, które powinny łączyć a także relacja z uroczystości nowych błogosławionych.

  1. Z racji przeżywanego Jubileuszu Archidiecezji od dziś do środy 22 IX w kościołach stacyjnych odbywać się będą REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE. Naszym kościołem stacyjnym jest kościół św. Wojciecha. Codziennie od dzisiaj do środy 22 IX/ o godz. 19.00 będą spotkania dla wszystkich poświęcone m.in. adoracji, dzieleniem się świadectwem wiary, możliwością spowiedzi, przewidziane są modlitwy wstawiennicze, droga krzyżowa i wybór Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Zamysłem tych rekolekcji jest, aby osoby ugruntowane w wierze poczuły się posłane na wzór Apostołów i próbowały swoim słowem i autorytetem przyprowadzić do Jezusa i Kościoła zagubionych i wątpiących. Prosimy o włączenie się w tą akcję i podjęcie działań w swoich środowiskach w duchu odpowiedzialności za naszych bliskich na płaszczyźnie wiary.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Marek Nowakowski; Irena Danielewska; Jerzy Pacanowski; Jan Graczyk i Ewa Rodziewicz – wieczny odpoczynek….