Komunikaty duszpasterskie - 3.10.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 3.10.2021 r.

 1. Dzisiaj I niedziela października; od godz. 18.15 – nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św.

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w pon. – św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – św. Faustyny; w czwartek – M.B. Różańcowej.

 1. W sobotę – 9 X – odbędzie się VIII Archidiecezjalna Pielgrzymka grup Żywego Różańca do Sanktuarium M.B. Łaskiej. Zachęcamy osoby z naszej parafii do zgłaszania się na wyjazd do ks. Jarosława.

 1. Niedziela za tydzień przeżywana będzie w Polsce jako tzw. Dzień Papieski – upamiętniający wybór JPII. Tradycyjnie z tej okazji dzieci ze szkolnej grupy Caritas wraz z p. katechetką będą rozprowadzały po przedpołudniowych Mszach św. papieskie kremówki.

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych – a szczególnie dzieci I-komunijne wraz z rodzicami oraz młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania. Nabożeństwa różańcowe codzienne po wieczornej Mszy św.; w niedziele – o godz. 18.15; natomiast dla dzieci komunijnych i rodziców – we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dzieci otrzymywać będą specjalne wyklejanki.

 1. W najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. i różańcu będzie spotkanie z młodzieżą kl. I szkół średnich, która w tym roku szkolnym ma przyjąć s. bierzmowania. Prosimy o obecność.

 1. Kancelaria czynna jest po południu od 16 do 17.45. O piątku można rezerwować terminy Mszy św. na MARZEC.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie Parafii – Bóg zapłać.

 1. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy wiernych uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii św. W naszej parafii uczestniczyło 360 mężczyzn i 650 kobiet – razem 1.010 osób. Do Komunii św. przystąpiło 190 mężczyzn i 370 kobiet – razem 560 osób.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” m.in. jak pogłębiać swoją wiarę; o zbliżającej się wizycie polskich biskupów w Rzymie; w dodatku łódzkim zachęta do udziału w obchodach w uroczystości Patronki naszego miasta św. Faustyny; w poradach zdrowotnych o zaletach miodu. W tyg. „Idziemy” – m.in. o rozpoczynającym się Synodzie biskupów w Rzymie; wizycie polskich biskupów u grobów Apostołów Piotra i Pawła i spotkaniu z Papieżem; zachęta do włączenia się mężczyzn do grupy różańca; co nas czeka w związku z IV fala pandemii i inne. Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Andrzej Makarewicz l.71; Teresa Barska l.88; Anna Makarewicz l.74 i Eugeniusz Piasny l.77 – wieczny odpoczynek….