Komunikaty duszpasterskie - 10.10.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.10.2021 r.

  1. Dzisiaj II niedziela października; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy „Rycerstwa Niepokalanej” o godz. 18.15 – nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św.

  1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Polsce jako tzw. Niedziela Papieska upamiętniająca wybór na Papieża Karola Wojtyły /16 października 1978 r./. W kościołach dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzieci ze szkolnej grupy Caritas wraz z p. katechetką będą rozprowadzały po przedpołudniowych Mszach św. papieskie kremówki.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę. – bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej.

  1. W środę – 13 dzień października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i procesja różańcowa. Zapraszamy do licznego w nim udziału, postarajmy się też przynieść świece i zapalić je podczas procesji.

  1. W piątek – po nabożeństwie różańcowym spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci zmarłych. W kancelarii można zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki, by przez cały rok modlić się za zmarłych i wypraszać im łaskę nieba. Można też rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c MARZEC. Przypominamy, iż kancelaria jest czynna po południu /16-17.45/. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne: w piątek o godz. 7.00 i w sobotę o godz. 8.00.

  1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych – a szczególnie dzieci I-komunijne wraz z rodzicami oraz młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania. Nabożeństwa różańcowe codzienne po wieczornej Mszy św.; w niedziele – o godz. 18.15; natomiast dla dzieci komunijnych i rodziców – we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dzieci otrzymują specjalne wyklejanki różańcowe.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie Parafii – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodniki: Niedziela, Idziemy. Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Eugenia Lasoń l. 101, Wiesław Jerzak l. 67, Krzysztof Gawrysiak l. 58, Marianna Teda l. 92, Stanisława Kadrow l. 89. – wieczny odpoczynek….