Komunikaty duszpasterskie - 17.10.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 17.10.2021 r.

  1. Dzisiaj III niedziela października; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie grupy „Żywego Różańca” o godz. 18.15 – nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Z różnych powodów zmniejsza się grupa osób należących do Żywego Różańca, zatem zwracamy się z prośbą do wszystkich /pań i panów; starszych i młodszych/, aby włączać się w krąg modlitwy różańcowej i uzupełniać istniejące tzw. wianki różańcowe lub zakładać nowe.

  1. W tym tygodniu przypadają: w pon. – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia; w środę wspomnienie św. Jana Kantego; w piątek - wspomnienie – św. Jana Pawła II.

  1. W przyszłą niedzielę – 24 października – przypada Niedziela Misyjna. Tradycyjnie do naszej parafii przybędą Ojcowie Oblaci z Grotnik, by wspólnie modlić się za misjonarzy, podzielić się doświadczeniami pracy na Misjach oraz będą rozprowadzali Kalendarze Misyjne na Nowy Rok.

  1. W ubiegłą niedzielę z racji Dnia papieskiego odbyła się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii zebrana została kwota 750 zł i wpłacona do Kurii Metropolitalnej – ofiarodawcom oraz szkolnemu zespołowi Caritas za rozprowadzanie „kremówek” mówimy Bóg zapłać.

  1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci zmarłych. W kancelarii można zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki, by przez cały rok modlić się za zmarłych i wypraszać im łaskę nieba. Można też rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c MARZEC. Przypominamy, iż kancelaria jest czynna po południu /16-17.45/

  1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych – a szczególnie dzieci I-komunijne wraz z rodzicami oraz młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania. Nabożeństwa różańcowe codzienne po wieczornej Mszy św.; w niedziele – o godz. 18.15; natomiast dla dzieci komunijnych i rodziców – we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dzieci otrzymują specjalne wyklejanki różańcowe.

  1. W ostatnim czasie została uregulowana ostatnia rata należności /50 tys. zł./ za wykonane prace przy dociepleniu budynku Domu Parafialnego i odnowieniu elewacji zewnętrznej. Tak więc na obecną chwilę nie mamy żadnych zaległości finansowych. W zależności od pogody, od listopada rozpoczniemy ogrzewanie kościoła, które pochłonie znaczne środku materialne. Tak jak w poprzednich latach ofiary składane w I niedziele miesiąca będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Ofiarodawcom, którzy okazują troskę o funkcjonowanie Parafii i składają ofiary mówimy Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” m.in. o problemach współczesnej ewangelizacji; co stanowi o sile modlitwy różańcowej; przypomnienie wydarzeń i wyboru JPII na Papieża; w poradach dla zdrowia wyjaśnienie badania EKG i przepisy z jabłek. W tyg. „Idziemy” – m.in. „Batalia o Turów” i inne. Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Jerzy Kozłowski l.74; Piotr Cyzowski l.58; Andrzej Chrzanowski l.70 i Jan Kobyłecki l.89 – wieczny odpoczynek….