Komunikaty duszpasterskie - 31.10.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 31.10.2021 r.

 1. Dzisiaj V ostatnia niedziela października; o godz. 18.15 – ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Dziś na zakończenie Tyg. Misyjnego zbiórka ofiar do puszek na Misje.

 1. Jutro 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 19.00. NIE będzie Mszy św. o godz. 12.30 – w tym czasie nawiedzamy cmentarze i uczestniczymy w nabożeństwach na cmentarzach. Przypominamy, iż chrześcijanin ma obowiązek tego dnia uczestniczyć we Mszy św. – samo nawiedzenie cmentarza nie czyni zadość temu obowiązkowi. Apelujemy o właściwe i godne miejsca zachowania na cmentarzach; zauważmy też kleryków Seminarium Duchownego, którzy zbierać będą ofiary na funkcjonowanie tej ważnej uczelni. Na cmentarzu na Kurczakach procesja z modlitwami za zmarłych o godz. 14.00.

 1. We wtorek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny – dzień szczególnej pamięci i modlitwy za wszystkich zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja po kościele i modlitwy za zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytane - część podczas procesji po Mszy św. 9.30; druga część podczas Koronki po wieczornej Mszy św. Wypominki roczne i półroczne – tak jak dotychczas przed Mszą św. o godz.8.00. Zmarłych możemy zgłaszać w kancelarii lub dziś i jutro pod chórem po każdej Mszy.

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarze i odmawiając modlitwę można zyskać codziennie odpust zupełny. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.

 1. W czwartek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.

 1. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – postarajmy się przeżyć te dni w dniu przesłania jakie one niosą: ofiarujmy modlitwę za kapłanów i o nowe powołania i w duchu wynagrodzenia Najśw. Sercu P.J. oraz Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź na Mszach św.; nabożeństwa wynagradzające w I pt. po Mszy św. o godz. 8 i 18; a w I sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Do chorych księża udadzą się w I piątek od godz. 9.00 – można zgłaszać chorych.

 1. W najbliższą niedzielę /7 XI/ na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek jako kolejnej pamiątki I-komunijnej dzieciom. Książeczki zakupują indywidualnie rodzice. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele z rodzicami dzieci.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” i tygodnika „Idziemy” ciekawe rozmowy i artykuły dotyczące życia po śmierci; komu potrzebne są odpusty; bieżące sprawy Kościoła, porady lekarzy i żywieniowe. Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

 1. Siostry Honoratki zapraszają na cykl spotkań „Rodzina w Biblii”. Pierwsze spotkanie 6 listopada /sobota/ o godz. 10.00 w domu sióstr przy ul. Lokatorskiej 12

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Stanisława Dyjas l.86; Natalia Mróz l.95; Mirosław Wiankowski l.89; Kazimiera Plamowska l.90; Bronisława Sierant l.93 i Krystyna Perlińska-Szczęsna l.85 – wieczny odpoczynek…