Komunikaty duszpasterskie - 7.11.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.11.2021 r.

  1. Dzisiaj I niedziela listopada; na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dzieciom I-komunijnym i krótkie spotkanie z rodzicami; o godz. 18.30 – nabożeństwo adoracyjne; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św.

  1. We wtorek – po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/ będzie spotkanie z młodzieżą kl. I szkoły średniej, która wiosną ma przyjąć s. bierzmowania – prosimy młodzież o obecność.

  1. W tym tygodniu przypadają: we wtorek – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża; w czwartek – wspomnienie św. Marcina, biskupa; w piątek św. Jozafata, bpa i w sobotę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza …pierwszych polskich męczenników. Ks. Marcin z racji Imienin będzie sprawował Mszę św. w środę w ramach Nowenny – otoczmy solenizanta naszą modlitwa.

  1. W czwartek 11 listopada przypada Święto Niepodległości, jest to dzień wolny od pracy; KANCELARIA będzie nieczynna. Msze św. o godz. 7; 8; 9.30 i 18. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. na godz. 9.30, będziemy się wspólnie modlić w int. Ojczyzny - o pokój, zgodę, pojednanie i rozwiązanie wszelkich trudnych spraw; zapraszamy szczególnie młodzież z nauczycielami, katechetami oraz poczty sztandarowe ze szkół z terenu naszej parafii.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Można zgłaszać zmarłych w kancelarii lub w zakrystii na modlitwy wspominkowe oraz dokonywać rezerwacji intencji mszalnych w KWIETNIU.

  1. Papież Franciszek przedłużył do końca listopada czas zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych. Nawiedzając cmentarze i podejmując modlitwę za zmarłych możemy duchowo pomagać szczególnie duszom w czyśćcu.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” m.in. rozmowa z metropolitą częstochowskim o wizycie polskich biskupów w Watykanie; o duchowych Ojcach Niepodległości i kapłanach niezłomnych; przypomnienie sześciu prawd naszej wiary; w dodatku łódzkim o modlitwie za zmarłych bezimiennych i bezdomnych. W przepisach kulinarnych tradycyjnie dania z gęsiny oraz podpowiedzi jak rozpoznać dobry miód. W tyg. „Idziemy” m.in. Jak kochać Ojczyznę? Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

  1. W związku ze zbliżającym się Dniem Ubogich na ławkach pod chórem wyłożone są Torby Miłosierdzia. Możemy je pobrać, zakupić artykuły spożywcze z dłuższą datą ważności do spożycia lub chemiczne i zwrócić torby do parafii. Artykuły te będą rozdzielane przez Parafialną Caritas dla ubogich osób i rodzin naszej parafii. Caritas Archidiecezjalna prosi także o troskę i pomoc osobom starszym i chorym ze swojego otoczenia. Liczymy na wyobraźnię Miłosierdzia i wrażliwe serca parafian.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Bolesława Stasiak l.86 i Eulalia Chmiela l.84 – wieczny odpoczynek….