Komunikaty duszpasterskie - 14.11.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 14.11.2021 r.

  1. Dzisiaj II niedziela listopada; o godz. 18.30 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Ubogich – pamiętamy o takich osobach w modlitwie oraz wspieramy ich ofiarami do puszek na zakończenie Mszy św. Zachęcamy do pobierania Toreb Miłosierdzia, które są wyłożone na ławkach pod chórem. Zakupione artykuły spożywcze lub chemiczne będą stanowiły wsparcie dla ubogich rodzin. Prosimy też o pomoc starszym osobom ze swojego sąsiedztwa. Na stronie internetowej Caritasu można znaleźć informacje o pomocy osobom bezdomnym i ubogim m.in. gdzie i kiedy są rozdawane ciepłe posiłki oraz innych formach troski wobec osób potrzebujących.

  1. W tym tygodniu przypadają: w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w czwartek – bł. Karoliny; w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego.

  1. Najbliższa niedziela będzie ostatnią niedzielą roku kościelnego, przeżywaną w Kościele jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ. Na Mszach św. kleryk Seminarium będzie zbierał ofiary na potrzeby tej uczelni.

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. W kancelarii są do nabycia poświęcone opłatki i świece adwentowe; można również zgłaszać zmarłych na wypominki oraz rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc KWIECIEŃ. W kościele opłatki oraz świece będą do nabywania w okresie Adwentu – zachęcamy, aby nabywać poświęcone opłatki w parafii a nie od przygodnych osób i niewiadomego pochodzenia.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać.

  1. Papież Franciszek przedłużył do końca listopada czas zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych. Nawiedzając cmentarze i podejmując modlitwę za zmarłych możemy duchowo pomagać szczególnie duszom w czyśćcu.

  1. Zachęcamy do włączenia się w Nowennę za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli, wypraszając łaskę oddalenia pandemii i pokojowego zagrożenia na wschodniej granicy. 9 dniowe modlitwy stanowią Litania do św. Andrzeja Boboli oraz modlitwa wstawiennicza na każdy dzień. Materiały do Nowenny możemy znaleźć w Internecie. Prosimy także o przestrzeganie zasad dezynfekcji rąk i noszenia maseczek podczas liturgii.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” m.in. o uchodźcach i korytarzach humanitarnych; jak dzielić się życiem z ubogimi; „Jest jeden Bóg…” – wyjaśnienie pierwszej z 6-ciu prawd wiary; w dodatku łódzkim rozmowa z rektorem naszego Seminarium Duchownego o formacji kleryków; lekarz radzi co należy wiedzieć o infekcjach dróg oddechowych i inne artykuły. W tyg. „Idziemy” jak mądrze pomagać ubogim; Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Jerzy Jagieło l.76; Zdzisława Kubiatowska l.88; Kazimiera Zawieja l.93 i Wiesława Głowacka l.81 – wieczny odpoczynek….