Komunikaty duszpasterskie - 5.12.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.12.2021 r.

  1. Dzisiaj II niedziela Adwentu; I niedziela grudnia. O godz. 18.30 Nabożeństwo Adoracyjne; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw i wsparcia ofiarami Kościoła na Wschodzie – wychodząc z k-ła możemy złożyć ofiarę do puszki.

  1. Każdego dnia zapraszamy na RORATY, które w naszym kościele są codziennie oprócz niedziel o godz. 7.00; natomiast we wtorki i czwartki dodatkowo o 18.00 dla dzieci.

  1. W tym tygodniu przypadają: we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego; a w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w środę /w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia M.B./ będą o godz. 7.00 /Roraty/; o 8.00; 9.30 i 18. Ofiary zbierane do puszek w środę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

  1. W czwartek – 9 XII – po wieczornej Mszy św. /ok. 18.45/ spotkanie z młodzieżą kl. I, która wiosną ma przystąpić do bierzmowania – prosimy o obecność.

  1. Od przyszłej niedzieli /12 XII/ rozpoczną się REKOLEKCJE ADWENTOWE. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach; prosimy także o wcześniejsze korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania na święta, nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Spowiadamy na każdej Mszy św.

  1. W kościele oraz w kancelarii są do nabywania poświęcone opłatki wigilijne oraz adwentowe świece. Świece na stół wigilijny, to tradycyjna akcja Caritas wspierająca ubogie rodziny. Mamy do wyboru różne kształty świec i w różnej cenie; natomiast opłatki nabywamy za dobrowolną ofiarę.

  1. Dziękujemy osobom, które zechciały zakupić różne artykuły dla ubogich. Zachęcamy jeszcze do pobierania Toreb Miłosierdzia, które są wyłożone na ławkach pod chórem. Osoby z terenu naszej parafii oczekujące wsparcia prosimy o zapisywanie się na listę w kancelarii; wydawanie toreb z artykułami przez naszą Caritas Parafialną będzie 21 XII. Przy bocznym ołtarzu stoi też kosz na artykuły i puszka na ofiary.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Rozpoczęliśmy ogrzewać kościół, prosimy o zamykanie drzwi k-ła; ofiary w I niedzielę m-ca będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania.

  1. Prosimy o przestrzeganie zasad dezynfekcji rąk i noszenia maseczek podczas liturgii. W miarę możliwości starajmy się zachowywać także dystans między sobą w ławkach, podczas procesji do Komunii św. oraz przy wychodzeniu z k-ła.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” artykuł o działalności „Radia Maryja”; „Co to znaczy Niepokalanie Poczęta? Porady zdrowotne, kulinarne; w każdym egzemplarzy darmowa wkładka dla seniora. Polecamy też tygodnik „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Teodor Siwiera l.83; Andrzej Kępski l.63; Bronisław Tokarczyk l.80 i Jerzy Nowicz l.72 – wieczny odpoczynek…