Komunikaty duszpasterskie - 12.12.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.12.2021 r.

  1. Dzisiaj III niedziela Adwentu; II niedziela grudnia – w naszej Parafii rozpoczęcie 3-dniowych REKOLEKCJI ADWENTOWYCH. O godz. 18.30 wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja w ciszy; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św.

  1. Jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 7.00 /Roraty/; 9.30 i 18.00. W poniedziałek na wieczorną Mszę św. i naukę rekolekcyjną zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania oraz rodziców młodzieży. We wtorek na Mszy św. o godz. 9.30 sakrament chorych dla osób starszych; spowiedź od godz. 9.00; wieczorem zapraszamy dzieci z rodzicami na swoje Roraty. Każdego dnia możliwość spowiedzi. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty. Szczegółowy program Rekolekcji wywieszony jest w gablotach w kruchcie k-ła i na zewnątrz oraz zamieszczony na stronie internetowej Parafii.

  1. W tym tygodniu przypadają: jutro /pon./ - wspomnienie św. Łucji oraz 40 rocznica stanu wojennego; a we wtorek – św. Jana od krzyża.

  1. W kościele oraz w kancelarii są do nabywania poświęcone opłatki wigilijne oraz ostatnie już adwentowe świece. Są jeszcze do pobrania Torby Miłosierdzia wyłożone na ławkach pod chórem. Osoby z terenu naszej parafii oczekujące wsparcia prosimy o zapisywanie się na listę w kancelarii; wydawanie toreb z artykułami przez naszą Caritas Parafialną będzie 21 XII w godz. od 11 do 13. Przy bocznym ołtarzu stoi też kosz na artykuły i puszka na ofiary.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Ze względu na fakt, że ogrzewamy kościół, prosimy o zwracanie uwagi na drzwi k-ła, by je zamykać; ofiary w I niedziele m-ca będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania.

  1. Prosimy o przestrzeganie zasad dezynfekcji rąk i noszenia maseczek podczas liturgii. W miarę możliwości starajmy się zachowywać także dystans między sobą w ławkach, podczas procesji do Komunii św. oraz przy wychodzeniu z k-ła.

  1. PASTERKA – tak jak w poprzednich latach będzie w naszym kościele o godz. 22.00. Spotykamy się z pytaniami odnośnie tradycyjnej „kolędy”. Trwająca wciąż pandemia uniemożliwia przeprowadzenie „kolędy” w tradycyjnej formie. Po konsultacji z księżmi oraz licznych rozmowach w duszpasterzami innych parafii podjęliśmy decyzję, że tegoroczna „kolęda” będzie możliwa w domach na indywidualne zaproszenie wiernych oraz w formie wspólnego spotkania się na Mszy św. „kolędowej” w naszym kościele /tak jak w ubiegłym roku/. Druki zaproszenia w formie papierowej na wizytę kolędową znajdują się w kościele na ławkach pod chorem, w kancelarii oraz w zakrystii. Rodziny, które decydują się na odwiedziny „kolędowe” w domach, mogą je pobrać, wypełnić i złożyć na ręce księży w kościele lub kancelarii do końca roku. Treść zaproszenia „na kolędę” znajduje się także na stronie internetowej Parafii, można je pobrać i przesłać drogą elektroniczną na adres kancelarii. Termin „kolędy” będzie podany w ramach Ogłoszeń Parafialnych na niedzielnych Mszach św. w kościele; wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła i umieszczony na stronie Internetowej Parafii. Informacje o kolędzie można także uzyskać drogą telefoniczną /tel. kancelarii 42 684 36 80/ lub osobiście w kancelarii. Podczas całej wizyty kolędowej w rodzinie, zarówno duszpasterz jak i domownicy mają zasłonięte usta i nos. Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic sprawowane będą w dni powszednie o godz. 18.00 według porządku umieszczonego na odwrocie „Zaproszenia”. Porządek Mszy „kolędowych” będziemy podawać także w ramach ogłoszeń i jest on już wywieszony także w gablocie na zewnątrz kościoła.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” m.in. o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego; o wizycie papieża na Cyprze i Grecji; bieżące informacji z życia naszej archidiecezji; porady lekarza i dietetyka. W dzisiejszym numerze kalendarz na Nowy Rok. Polecamy też tygodnik „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. Zmieniła się cena „Niedzieli” i wynosi teraz 8 zł.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Zofia Nagielska l.93; Henryk Lewkowicz l.87; Małgorzata Oszczykl.71; Henryk Gołębiowski l.75; Edmund Sochacki l.55; Regina Gawrońska l.92; Jadwiga Cygankiewicz l.81 i Irena Dorcz l.87 – wieczny odpoczynek….

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH
W PARAFII PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

12 – 13 – 14 grudnia 2020 roku

III NIEDZIELA ADWENTU – 12 grudnia 2021 r.
Msze św.: 6.30; 8.00; 9.30/młodzież/; 11.00/dzieci/; 12.30 i 19.00.
Godz. 18.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

PONIEDZIAŁEK – 13 grudnia
Msze św. z naukami:
7.00 - Roraty
9.30 – Msza św. dla wszystkich
18.00 - Msza św. dla wszystkich
Zapraszamy młodzież kl. VII; VIII i I szkoły średniej oraz ich
rodziców w związku z przygotowaniem do s. bierzmowania

WTOREK – 14 grudnia
Msze św. z naukami:
7.00 – Roraty
9.00 – możliwość spowiedzi
9.30 – Msza św. /emeryci, renciści, starsi - sakr. namaszczenia chorych/
17.30 – możliwość spowiedzi
18.00 - Msza św. na zakończenie Rekolekcji;
/Roraty dla dzieci i rodziców dzieci I-komunijnych/

Spowiedź podczas spotkań rekolekcyjnych i każdego dnia na Mszach świętych

Ofiary z wtorku dla ks. Rekolekcjonisty!
Z a p r a s z a m y

Pan jest już blisko ! Wyjdź Mu na spotkanie