Komunikaty duszpasterskie - 19.12.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 19.12.2021 r.

 1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela Adwentu; III niedziela grudnia – o godz. 18.30 wystawienie Najśw. Sakr. i różaniec w int. Ojczyzny i służb, które bronią wschodniej granicy; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św.
 1. W tym tygodniu ostatnie już Roraty /godz. 7.00/, zapraszamy szczególnie osoby, które w nich jeszcze nie uczestniczyły; w czwartek wieczorem ostatnie Roraty dla dzieci. Spowiadamy na każdej Mszy św.

 1. W piątek – 24 grudnia – WIGILIA – wyjątkowy dzień w całym roku. Rano o godz. 7.00 ostatnie Roraty. KANCELARIA w Wigilię będzie nieczynna; nie będzie też wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – w tym czasie będziemy w gronie rodzinnym łamać się poświęconym opłatkiem i spożywać wigilijną kolację. Prosimy o uszanowanie chrześcijańskiej tradycji odnośnie potraw wigilijnych i nie podawanie na stół wigilijny alkoholu. Natomiast o godz. 22.00 PASTERKA – Msza św. obwieszczająca narodzenie Jezusa Chrystusa, na którą gości i parafian serdecznie zapraszamy.

 1. W tym roku w sobotę przypada BOŻE NARODZENIE – jedno z najważniejszy świąt w Kościele Katolickim. Msze św. w I jak i w II święto według porządku niedzielnego /6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 19.00/. W II święto ofiarami do puszek będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 1. Wychodząc z k-ła możemy nabyć jeszcze poświęcone opłatki wigilijne oraz ostatnie już adwentowe świece. Są jeszcze do pobrania Torby Miłosierdzia wyłożone na ławkach pod chórem. Wydawanie toreb z artykułami przez naszą Caritas Parafialną będzie 21 XII /wtorek/ w godz. od 11 do 13 w Domu Katechetycznym. Przy bocznym ołtarzu stoi też kosz na artykuły i puszka na ofiary. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za gest Miłosierdzia.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Ze względu na fakt, że ogrzewamy kościół, prosimy o zwracanie uwagi na drzwi k-ła, by je zamykać.

 1. W środę po wieczornej Mszy św. planujemy sprzątanie k-ła na święta – liczymy na pomoc parafian.

 1. Prosimy o przestrzeganie zasad dezynfekcji rąk i noszenia maseczek podczas liturgii. W miarę możliwości starajmy się zachowywać także dystans między sobą w ławkach, podczas procesji do Komunii św. oraz przy wychodzeniu z k-ła.

 1. Już od kilku tygodni spotykamy się z pytaniami odnośnie tradycyjnej „kolędy”. Trwająca wciąż pandemia uniemożliwia przeprowadzenie „kolędy” w tradycyjnej formie. Po konsultacji z księżmi oraz licznych rozmowach w duszpasterzami innych parafii podjęliśmy decyzję, że tegoroczna „kolęda” będzie możliwa w domach na indywidualne zaproszenie wiernych oraz w formie wspólnego spotkania się na Mszy św. „kolędowej” w naszym kościele /tak jak w ubiegłym roku/. Druki zaproszenia w formie papierowej na wizytę kolędową znajdują się w kościele na ławkach pod chorem, w kancelarii oraz w zakrystii. Rodziny, które decydują się na odwiedziny „kolędowe” w domach, mogą je pobrać, wypełnić i złożyć na ręce księży w kościele lub kancelarii do końca roku. Treść zaproszenia „na kolędę” znajduje się także na stronie internetowej Parafii, można je pobrać i przesłać drogą elektroniczną na adres kancelarii. Termin „kolędy” będzie podany w ramach Ogłoszeń Parafialnych na niedzielnych Mszach św. w kościele; wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła i umieszczony na stronie Internetowej Parafii. Informacje o kolędzie można także uzyskać drogą telefoniczną /tel. kancelarii 42 684 36 80/ lub osobiście w kancelarii. Podczas całej wizyty kolędowej w rodzinie, zarówno duszpasterz jak i domownicy mają zasłonięte usta i nos. Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic sprawowane będą w dni powszednie o godz. 18.00 według porządku umieszczonego na odwrocie „Zaproszenia”. Porządek Mszy „kolędowych” będziemy podawać także w ramach ogłoszeń i jest on już wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” m.in. o sytuacji na wschodniej granicy; bieżące informacji z życia naszej archidiecezji; przepisy kulinarne na Wigilię; porady lekarza i dietetyka. Jako bezpłatny dodatek mamy obrzęd wieczerzy wigilijnej i śpiewnik z kolędami. Polecamy też tygodnik „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. Zmieniła się cena „Niedzieli” i wynosi teraz 8 zł.

 1. W tym tygodniu są wolne intencje: w pon. /jutro/ o godz. 8.00 i w Wigilię o godz. 7.00.

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Tomasz Ostrowicz l.47; Bogumił Niewiadomski l.63; Irena Kosior l.86; Helena Azarowicz l.85; Zdzisław Chrzanowski l.58; Halina Musiał l.68; Krzysztof Lewandowski l.37 i Elżbieta Skrobisz l.59 – wieczny odpoczynek….