Komunikaty duszpasterskie - 25-26.12.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25-26.12.2021 r.

  1. Dzisiaj BOŻE NARODZENIE - jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Msze św. dzisiaj i jutro sprawowane są według porządku niedzielnego /6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 19.00/. Jutro – w II święto – modlitwą i ofiarami do puszki wspomagamy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Tegoroczny kalendarz sprawił, że II święto Bożego Narodzenia przypada w tym roku w niedzielę, która zgodnie z przepisami liturgicznymi jest Niedzielą św. Rodziny.
  1. W czwartek wieczorem Msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych w tym m-cu, …

  1. Pragniemy podziękować parafianom za chrześcijańskie przeżywanie Adwentu: za udział w Roratach, w Rekolekcjach, za przystąpienie do s. pokuty i pojednania, za modlitwę i każdy gest troski o swoją wiarę. Dziękujemy za gesty miłosierdzia wobec ubogich, starszych i dzieci. Dziękujemy za wszelką pomoc okazaną szczególnie w ostatnich przedświątecznych dniach: za sprzątanie kościoła, za ustawienie i dekorację choinek, przygotowanie symbolicznego żłóbka i podjęcie innych prac porządkowych. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii, przesyłane na konto Parafii, składane przy nabywaniu opłatka. Wszystkim ofiarodawcom za każdy gest życzliwości i wsparcia Parafii mówimy Bóg zapłać.

  1. Uwrażliwiamy wszystkich i prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z sytuacją pandemiczną. Prosimy o dezynfekcję rąk i noszenie maseczek podczas liturgii. W miarę możliwości starajmy się zachowywać także dystans między sobą w ławkach, podczas procesji do Komunii św. oraz przy wychodzeniu z k-ła. Ze względu na fakt, że ogrzewamy kościół, prosimy o zwracanie uwagi, by zamykać drzwi wejściowe główne i boczne.

  1. Zbliża się czas tradycyjnej „kolędy”. Trwająca wciąż pandemia uniemożliwia jej przeprowadzenie w tradycyjnej formie. Po konsultacji z księżmi oraz rozmowach w duszpasterzami innych parafii, podjęliśmy decyzję, że tegoroczna „kolęda” będzie możliwa w domach na indywidualne zaproszenie wiernych oraz w formie wspólnego spotkania się na Mszy św. „kolędowej” w naszym kościele /tak jak w ubiegłym roku/. Druki zaproszenia w formie papierowej na wizytę kolędową znajdują się w kościele na ławkach pod chorem, w kancelarii oraz w zakrystii. Rodziny, które decydują się na odwiedziny „kolędowe” w domach, mogą je pobrać, wypełnić i złożyć na ręce księży w kościele lub kancelarii do końca roku. Treść zaproszenia „na kolędę” znajduje się także na stronie internetowej Parafii, można je pobrać i przesłać drogą elektroniczną na adres kancelarii. Termin „kolędy” będzie podany w ramach OgłoszeńParafialnychnaniedzielnych Mszach św. w kościele; wywieszony w gablocienazewnątrzkościołaiumieszczonynastronieInternetowejParafii.Informacjeokolędziemożnatakżeuzyskaćdrogą telefoniczną /tel. kancelarii 42 684 36 80/ lub osobiście w kancelarii. Podczas całej wizyty kolędowej w rodzinie, zarówno duszpasterz jak i domownicy mają zasłonięte usta i nos. Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic sprawowane będą w dni powszednie o godz. 18.00 według porządku umieszczonego na odwrocie „Zaproszenia”. Porządek Mszy „kolędowych” będziemy podawać także w ramach ogłoszeń i jest on już wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła.

  2. Zachęcamy do nabywania i lektury świątecznej prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” dominuje tematyka Bożonarodzeniowa; znajdziemy też wspomnienie zmarłego kilkanaście dni temu ks. abp Stanisława Nowaka, seniora częstochowskiego; aktualności z naszej archidiecezji; rozmowa z popularnym pasjonatem kuchni Karolem Okrasą; przepisy świąteczne i porady lekarza. Jako dodatek „Modlitewnik” na każdy dzień. Cena dzisiejszej „Niedzieli” 10 zł. Polecamy też tygodnik „Idziemy” z Kalendarzem i „Gościa Niedzielnego”.

W tych świątecznych dniach składamy sobie życzenia. Pragniemy i my – duszpasterze tej parafii życzyć gościom i parafianom, aby przeżywana pamiątka Narodzenia Jezusa Chrystusa nadawała sens naszemu życiu i wlewała nadzieję w zmaganiu się z różnymi trudnościami, Niech Jezus – Boży Syn, w tym niełatwym czasie czyni nas swoimi świadkami i obficie błogosławi. Prosimy o przekazanie pozdrowień ludziom starszym, a chorym życzymy łaski zdrowia. Wszystkim życzymy błogosławionych, miłych, rodzinnych świąt.